Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
منطقه آزاد Dubai CommerCity

منطقه آزاد  CommerCity

درباره منطقه

دبی CommerCity اولین و پیشرو منطقه آزاد است که منحصراً به تجارت الکترونیک در منطقه خاورمیانه آفریقا و جنوب آسیا (MEASA) اختصاص یافته است. منطقه آزاد دبی کامرسیتی در موقعیت مناسبی قرار دارد تا از رشد تجارت الکترونیک مورد انتظار در منطقه که از میانگین رشد جهانی پیشی گرفته است بهره مند شود.

توسعه هدفمند تا حدودی نتیجه افزایش عظیمی است که در راه اندازی تجارت الکترونیک و خرده فروشی آنلاین در دبی و در سراسر امارات مشاهده می شود. دبی CommerCity با مساحتی به مساحت 2.1 میلیون فوت مربع و سرمایه گذاری حدود 1 میلیارد دلاری، به طور منحصر به فردی برای پاسخگویی به مشاغل تجارت الکترونیک منطقه ای و بین المللی طراحی شده است.

این منطقه آزاد به سه خوشه تقسیم شده است که هر کدام طراحی خلاقانه خود را دارند. Business Cluster خانه ساختمان‌های مدرن منظر با دفاتر درجه یک است. خوشه لجستیک متشکل از واحدهای انبار اختصاصی و چند مشتری پیشرفته با مدل‌های قیمت‌گذاری مقیاس‌پذیر است. و Social Cluster رستوران ها، کافه ها، نمایشگاه ها و رویدادها را در خود جای داده است.

دبی CommerCity یک مرکز تجارت الکترونیک همه در یک برای مشاغل جدید و موجود فراهم می کند. این بسته‌های تشکیل شرکت، مجوز تجارت الکترونیک و راه‌اندازی کسب‌وکار را ارائه می‌دهد که برای پشتیبانی از انواع مشاغل طراحی شده است. از بالاترین سطح خدمات مشتری شخصی، تا رویه‌های پویا و بدون درز که بر الزامات تجاری خاص تمرکز دارد، دبی CommerCity استانداردهایی را افزایش می‌دهد که تجارت الکترونیک و خرده‌فروشی آنلاین می‌توانند در سراسر منطقه MEASA فعالیت کنند.

دبی CommerCity یک اکوسیستم تجارت الکترونیک منحصر به فرد و یک راه حل جامع تجارت الکترونیک کلید در دست را برای کسب و کارها فراهم می کند تا بتوانند به طور موثر و یکپارچه اجرا شوند. به غیر از راه اندازی کامل کسب و کار و پشتیبانی گمرکی، دبی CommerCity همچنین مشاوره استراتژی تجارت الکترونیک، راهنمایی در مورد مقررات تجارت الکترونیک در منطقه، راه حل های لجستیکی پایان به انتها شامل انبارداری و تحویل آخرین مایل، راه حل های پلت فرم تجارت الکترونیک کامل را ارائه می دهد. خدمات دیجیتال مارکتینگ، و سایر خدمات پشتیبانی، از جمله، اما نه محدود به، استودیوهای عکس، مراکز تماس، و غیره.

دبی CommerCity دارای مزایای رقابتی استثنایی است و پیشنهاد ارزش منحصر به فردی را برای حمایت از مشتریان خود در کمک به رشد و توسعه تجارت خود ارائه می دهد. این شامل زمان تحویل کوتاه با توجه به نزدیکی آن به فرودگاه بین المللی دبی است که برای حمل و نقل منطقه ای کلیدی است.

 

نوع شرکت

به عنوان یک استارت آپ، دبی CommerCity می تواند شما را از طریق فرآیندهای ثبت و راه اندازی کسب و کار خود در امارات راهنمایی کند. پس از تأسیس، همه ابزارهای موفقیت را در اینجا خواهید یافتبا انبوهی از دانش صنعت و راه‌حل‌های تجاری کلیدی که در انتظار شماست.

با پشتیبانی در هر مرحله، DCC متعهد است که به راهنمایی، پرورش و رشد کسب و کار شما کمک کند، و از طریق کانال های ایجاد شده در شهر تجاری دبی که عمیقاً در بازار تجارت الکترونیک ریشه دارد، ارتباطات ایجاد کند.

 

شرکت با مسئولیت محدود

بدون محدودیت برای دارندگان سهام

این نوع نهاد برای شرکتی مناسب است که مایل است سهام خود را در بازار اوراق بهادار فهرست کند و/یا عرضه کند.

 

شرکت منطقه آزاد

 

نوع مجوز

شش نوع مجوز در DCC ارائه می شود:

پروانه تجارت: این مجوز به دارنده اجازه می دهد تا فعالیت های تجاری اعم از واردات، صادرات، صادرات مجدد، توزیع و نگهداری کالا/فعالیت های مندرج در پروانه را انجام دهد.

مجوز خدمات: این مجوز برای مشاغل خدمات محور مناسب است. این به دارنده اجازه می دهد تا خدمات مشخص شده در مجوز خود را ارائه دهد.

پروانه صنعتی: این مجوز اجازه ساخت، مونتاژ و بسته بندی سبک کالاهای مندرج در پروانه را می دهد.

مجوز تجارت الکترونیکی: این یک مجوز تجارت یا خدمات است که با فعالیت تجارت الکترونیکی ترکیب می شود و به دارنده آن اجازه می دهد کالاها و خدمات را به صورت آنلاین همانطور که در مجوز خود مشخص شده است تجارت کند. این یک مجوز مجازی نیست، بلکه مشابه مجوز تجارت یا خدمات است که تجارت آنلاین کالا یا خدمات را نیز تسهیل می کند.

پروانه بازرگانی عمومی: این مجوز به دارنده اجازه می دهد تا در فعالیت های عمومی از جمله واردات، صادرات، صادرات مجدد، ذخیره سازی و توزیع تجارت کند.

مجوز دوگانه با DED: این مجوز به شرکت ثبت شده در دبی CommerCity اجازه می دهد تا بدون نیاز به فضای اداری فیزیکی در سرزمین اصلی، برای مجوز DED )دپارتمان توسعه اقتصادی دبی) اقدام کند. پس از ثبت نام در دبی CommerCity، شرکت می تواند برای مجوز DED در حالی که خارج از DCC فعالیت می کند، درخواست دهد.

 

شهر تجاری دبی

فرآیند راه اندازی

تیم متخصص شرکت سهاطوس می تواند شما را از طریق فرآیندهای ثبت تجارت الکترونیکی و اجرای آن در امارات راهنمایی کند. پس از تأسیس، همه ابزارهای موفقیت را دراین منطقه آزاد خواهید یافت.

 

انواع مجوز:

در دبی کامرسیتی 2 نوع مجوز اصلی دارند. اولین مورد، مجوز استاندارد و سپس مجوز تجارت عمومی است.

 

  1. مجوز استاندارد:

    هزینه این مجوز 7000 درهم می باشد.

    با این مجوز مشتری می تواند تا 3 فعالیت مختلف از همان گروه صنعتی را به صورت رایگان اضافه کند.

    تجارت الکترونیک را هم می توان بدون هزینه اضافی اضافه کرد.


     
  2. مجوز تجارت عمومی:

هزینه مجوز تجارت عمومی به تنهایی 25000 درهم است. این نوع مجوز دارای حداقل فضای اداری مورد نیاز 50+ متر مربع است. اگر مشتری بخواهد در محصولات مختلف تجارت کند، این مجوز ایده آل است.

فقط تجارت الکترونیک به عنوان یک فعالیت می تواند به صورت رایگان به این نوع مجوز اضافه شود.

هیچ فعالیت دیگری را نمی توان به مجوز تجارت عمومی اضافه کرد.

 

هزینه های  اجاره دفاتر و انبار در دبی کامر سیتی:

-میز هوشمند:18900 درهم (یک ساله)

-دفاتر خصوصی: از 73000 درهم شروع میشود و نسبت به مساحت دفتر متغیر است (یک ساله)

-انبار: برای مساحت هزار متر مربع، 850000 درهم (دو ساله)

هزینه مجوز و کارت تاسیس برای هر سه مورد، 14 هزار درهم است.   
 

 

شرکت سهاطوس با پشتیبانی در هر مرحله، ما متعهد به هدایت، پرورش و رشد کسب و کار شما هستیم.

https://www.dubaicommercity.ae/#:منبع

آپدیت : 7 آذر 1402