Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
اقامت امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یکی از جذاب ترین کشورهای جهان برای ایجاد کسب و کار و اقامت است. چه چیزی زندگی در امارات متحده عربی را جذاب می کند؟ از جمله مزایای اصلی آن وضعیت معاف از مالیات، کیفیت بالای زندگی، فرصت های عالی برای توسعه تجارت در سرزمین اصلی و ده ها منطقه آزاد و البته ثبات اقتصادی و سیاسی است. وضعیت روبه‌رشد اقتصادی و زندگی در شرایط کاملا مرفه جزو عواملی هستند که آمار مهاجرت به امارات را بالا برده است. امارات متحده عربی(United Arab Emirates) از کشورهای توسعه‌یافته حاشیه خلیج فارس است که طبق آخرین گزارش سازمان ملل متحد حدود 9.9 میلیون نفر جمعیت دارد.

مهاجرت به دبی و امارات می‌تواند یک سکوی پرتاب برای کسانی باشد که قصد پیشرفت و رشد و زندگی در یک کشور فوق‌العاده خاص و زیبا دارند. دولت امارات متحده عربی براساس اهداف مهاجرتی شما چندین نوع برنامه ویزایی مثل ویزای کاری یا تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای ازدواج و غیره برای مهاجرت به امارات  در نظر گرفته است. مهاجرت به دبی یکی از بهترین و مطلوب‌ترین گزینه‌ها برای کسانی است که قصد کار و زندگی در یک کشور پیشرفته دارند.

امارات طی دهه‌های گذشته به یک غول اقتصادی و کشوری بسیار توسعه یافته بدل شده است. سرمایه‌گذاری‌های عظیم برای زیرساخت‌های شهری، گردشگری و توسعه شهری، این کشور را به یکی از  پیشرفته‌ترین کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی دنیا بدل کرده است ازجمله می توان به  سیستم های حمل و نقل عالی اشاره کرد. امارات دارای خدمات تاکسی کارآمد و مقرون به صرفه، شرکت های لیموزین خصوصی، سیستم مترو خودکار، شبکه اتوبوس، و حتی گزینه تاکسی های آبی است. یک سیستم مدرن از پل های هوایی، راه های ارتباطی و مبادلات برای تسریع حرکت تجارت و پشتیبانی از شبکه موجود بزرگراه های امارات طراحی شده است. تمامی این امکانات، کشور امارات را به گزینه ای ایده آل برای زندگی و کسب و کار تبدیل کرده است.  اکنون کشور امارات نقش بسیار مهمی در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس ایفا می‌کند، اقتصاد رو به رشد و توسعه یافته‌ای دارد، شرایط کار و زندگی در این کشور بسیار مطلوب است و به طور کلی، یک مقصد عالی برای مهاجرت کاری و زندگی است.

کشور امارت از 7 ایالت ابوظبی، عجمان، دبی، فجیره، راس الخیمه، شارجه و ام القوین، تشکیل شده است. اگرچه این ایالت‌ها توسط یک نهاد فدرال اداره می‌شوند، اما هر کدام دولت محلی خود و قوانین خاص خود را نیز دارند. دبی یکی از اصلی ترین قطب های اقتصادی امارات است که بزرگترین ایالت این کشور نیز است به همین دلیل بسیاری از افراد سوال چگونه به دبی مهاجرت کنیم؟ را دارند و قصد زندگی در این ایالت اقتصادی را دارند. مسیرهای متنوعی برای مهاجرت به دبی وجود دارد که شرایط مهاجرت به دبی برای هر کدام از این مسیرها متفاوت می باشد. ویزای کاری که به پیشنهاد شغلی یا شغلی از یک شرکت مستقر در امارات بستگی دارد، ویزای وابسته که مستلزم شرایط حمایتی است، ویزای دانشجویی که به دانشجویان بین المللی امکان می دهد تحصیلات خود را در امارات بگذرانند، ویزای سرمایه گذار که مناسب ترین گزینه برای کسانی است که می خواهند در امارات شرکت تاسیس کنند. ویزای سرمایه گذار املاک و مستغلات که می تواند توسط شهروندان با ارزش خالص بالا که مایل به اجاره ملک در امارات هستند دریافت کنند

 

روش های اخذ اقامت امارات متحده عربی

در مقایسه با چندین سال پیش، روش‌های مهاجرت اتباع خارجی به امارات متنوع‌تر شده است. مسئولان امارات قوانین و مقررات جدیدی در رابطه با شرایط استخدام، فرصت‌های شغلی و شرایط تحصیلی مهاجران در این شهر وضع کرده‌اند.

امارات ایالت‌‌ها و شهرهای مختلفی دارد و می‌توانید پس از مهاجرت در آن‌ها به کار و زندگی مشغول شوید. اما معمولا بیشترین آمار مهاجرت مربوط به دبی (Dubai) و ابوظبی (Abu Dhabi) است.

دبی به عنوان بزرگ‌ترین شهر، پایتخت تجاری و اقتصادی امارات و شهر ابوطبی به عنوان دومین شهر بزرگ و پایتخت سیاسی امارات شناخته می‌شود

دولت امارات متحده عربی براساس اهداف مهاجرتی شما چندین نوع برنامه ویزایی مثل کاری یا تجاری، تحصیلی، سرمایه گذاری در امارات ، ویزای ازدواج و غیره برای مهاجرت به امارات در نظر گرفته است.

 مدت مهلت خروج بعد از لغو ویزای اقامت امارات:

اگر ویزای اقامتتان در امارات لغو یا باطل شده است، شاید بخواهید بدانید که برای پیدا کردن شغل جدید تا چه مدت مهلت ماندن در امارات را دارید ساکنین امارات بسته به نوع ویزای اقامتشان ممکن است از ۳۰ روز تا ۶ ماه مهلت برای خروج بعد از لغو یا باطل شدن ویزا داشته باشند.

اگر درباره ی مهلت خروجتان مطمئن نیستید میتوانید آن را در عرض چند دقیقه از طریق وبسایت اداره ICP امارات بررسی کنید. برای این کار طبق مراحل زیر عمل کنید

1- به وبسایت خدمات هوشمند ICP در آدرس زیر بروید:

https://smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/

client/default.html#/login

2-روی Public Services در بخش منو کلیک کرده و گزینه ی File Validity را انتخاب کنید.

3-یکی از گزینه های file number یا passport information را برای جستجو انتخاب کرده و نوع Residency را انتخاب کنید.

4- اگر گزینه ی اطلاعات پاسپورت را انتخاب کردید باید تاریخ اعتبار پاسپورت و ملیت خود را وارد کنید. اگر گزینه ی شماره پرونده را انتخاب کردید باید یکی از موارد شماره امارات آی دی شماره UID یا شماره پرونده را وارد کنید.

5- سپس تاریخ تولد و ملیت خود را وارد کنید

6- روی کپچای من ربات نیستم کلیک کنید و دکمه ی Search را بزنید.

سپس میتوانید تعداد روزهایی که مجاز به ماندن در امارات هستید مشاهده کنید.

 بعد از دریافت فرم لغو ویزای اقامت میتوانید تاریخ دقیق مهلت خروج یا دریافت اقامت جدید را در پایین فرم مشاهده کنید تا آن زمان مجازید در امارات بمانید و برای اقامت جدید اقدام کنید.

جریمه ماندن بیش از مهلت برای دارندگان تمام انواع ویزا روزانه ۵۰ درهم می باشد.

 

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت به امارات با مشاوران سها طوس در ارتباط باشید 

 

 

 

 

تاریخ به روز رسانی: یکشنبه 19 فروردین ماه 1403