Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
راهنمای اخذ ویزای ترکیه

سفر به ترکیه که ویزا نمی‌خواهد. این را تقریباً همه می‌دانند؛ اما اغلب شرایط این سفر بدون ویزا را نمی‌دانند. در واقع شما بدون ویزا فقط به مدت 3 ماه و آن هم به قصد گردشگری می‌توانید در ترکیه اقامت داشته باشید. یعنی اگر برای اقامت بیش از 3 ماه یا مهاجرت کاری، تحصیلی و … به این کشور سفر کنید، باید ویزای ترکیه بگیرید .ترکیه یکی از کشورهایی است که نیمی از آن در آسیا و نیمی دیگر در اروپا قرار دارد. هرساله بازدیدکنندگان زیادی از سراسر دنیا به این کشور می‌روند. مردم این کشور به زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند. شرایط زندگی در ترکیه باعث شده است هرساله مهاجران زیادی از سراسر دنیا برای زندگی به این کشور مهاجرت کنند.

در حال حاضر ۷۸ کشور جهان برای سفر به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند. اتباع این کشورها می‌توانند در هر نیم سال به مدت ۳ ماه بدون وقفه و یا به صورت دوره‌های وقفه‌دار در ترکیه اقامت داشته باشند. ایرانی‌ها جزو این ۷۸ کشور هستند. همچنین اتباع ۶۳ کشور دنیا برای ورود به ترکیه به اهداف تجاری یا گردشگری نیازمند دریافت ویزای الکترونیکی یک بار ورود به صورت آنلاین هستند. با کمک این ویزا افراد می‌توانند حداکثر ۳۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند.

مراحل دریافت ویزای ترکیه

متقاضی برای دریافت ویزای ترکیه باید مراحلی را پشت سر بگذارد. این مراحل باید به درستی و پشت سر هم انجام گیرد تا در نهایت منجر به اخذ ویزای ترکیه شود. کوچکترین اشتباه در طی مراحل اخذ ویزای ترکیه ممکن باعث عدم دریافت آن شود. مراحل مورد نظر به شرح زیر است:

 

ویزا ترکیه را می‌توان با توجه به نوع کاربرد آن تقسیم کرد که در این بخش قصد داریم ضمن معرفی هر دسته و ویزا‌های زیرمجموعه آن، شرایط گرفتن ویزای ترکیه و هزینه گرفتن ویزا ترکیه برای هر دسته را نیز به صورت جداگانه مورد بررسی کامل قرار دهیم