Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
افتتاح حساب بین المللی

اگر شما هم به مشکل پرداخت آنلاین بر روی سایت‌های خارجی برخورد کرده‌اید یا مشکلات ارسال و دریافت پول از کشورهای دیگر را داشته‌اید می‌دانید که افتتاح حساب و راه‌اندازی یک ارتباط بانکی بین‌المللی برای ایرانیان به صورت عادی بسیار دشوار است و عملا در خیلی از موارد غیرممکن به نظر می‌رسد.

یکی از خدمات شرکت سهاطوس، معرفی جهت افتتاح حساب بین‌المللی به نام شما در بانک معتبر و خوش‌نام است. مزیت بزرگ افتتاح حساب بین المللی بانکی، اتصال به کارت اعتباری و امکان انجام تراکنش‌های آنلاین است.

همچنین اگر به هر دلیلی مثلا  تجارت، تحصیل، زندگی و … زمان زیادی را در کشورهای دیگر می‌گذرانید، قطعا به حساب بانکی بین‌المللی نیاز خواهید داشت. با افتتاح حساب بین‌المللی می‌توانید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی با مزایای مختلف استفاده کنید. امنیت پرداخت، سرعت و سهولت در استفاده از مزایای مهم  استفاده از کارت‌های اعتباری است.

شما از طریق افتتاح حساب بین المللی می‌توانید صاحب ویزاکارت یا مسترکارت به نام شوید و از تمام خدماتی که یک کارت اعتباری معتبر دارد، استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

افتتاح حساب بین المللی کاربردهای مختلف دارند. از طریق افتتاح حساب بانکی بین المللی کارت های فیزیکی صادر می شوند که در شرایط مختلف کاربرد دارند. این کارت ها از شبکه های ویزا کارت و مسترکارت و هر کدام در سه نوع مختلف صادر می شوند. هر یک از این انواع کارت  با افتتاح حساب بین المللی قابلیت های منحصر به خود را دارند.

حساب ارزی

به دلیل تحریم های مالی علیه ایران، بانک های ایرانی عضو شبکه بانکی جهانی نیستند. به همین دلیل امکان انتقال ارز به خارج از کشور یا پرداخت ارزی با حساب های بانکی ایرانی وجود ندارد. به علاوه حساب های ایرانی امکان دریافت حواله ارزی از بانک های خارجی نیز ندارند. پس تنها راه برای انجام مبادلات ارزی، حواله دستی و یا داشتن حساب بانکی خارجی است.

در ادامه مهم ترین کاربرد های یک حساب ارزی را توضیح خواهیم داد.

بانک‌های بین‌المللی گزینه‌های جذابی هستند که می‌توانند شما را به بازارهای آن سوی مرز‌ها متصل کنند.

افتتاح انواع حساب بین‌المللی  

به طور کلی می‌توانید به دو صورت حقیقی(شخصی) و حقوقی(شرکتی) حساب بانکی افتتاح کنید. البته افتتاح حساب شخصی دشواری‌های افتتاح حساب شرکتی را ندارد اما به هر حال باید با نیازسنجی حساب بانکی بین المللی مورد نیاز خود را باز کنید.

افتتاح حساب بین‌المللی حقوقی

برای افتتاح حساب بانکی حقوقی، باید ابتدا به صورت قانونی شرکتی را در کشور مورد نظر ثبت کنید، سپس اسناد لازم را به بانک ارائه دهید.

افتتاح حساب بین‌المللی حقیقی

برای افتتاح حساب حقیقی در بسیاری از کشورها ابتدا باید اقامت آن کشور را داشته باشید. در برخی از بانک‌های دنیا هم نیازی به اقامت نیست و امکان بهره‌مندی از خدمات محدود بانکی با پاسپورت وجود دارد.

مزایای افتتاح حساب بین المللی در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا به صورت غیرحضوری به شرح زیر می باشد:

اگر به هر دلیلی مثلا  تجارت، تحصیل، زندگی و … زمان زیادی را در کشورهای دیگر می‌گذرانید، قطعا به حساب بانکی بین‌المللی نیاز خواهید داشت. با افتتاح حساب بین‌المللی می‌توانید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی با مزایای مختلف استفاده کنید. امنیت پرداخت، سرعت و سهولت در استفاده از مزایای مهم  استفاده از کارت‌های اعتباری است.

از دیگر فواید افتتاح حساب بانکی بین المللی می توان به موراد زیر اشاره نمود:

•  عدم وجود ریسک بلوکه شدن و یا بسته شدن حساب در افتتاح حساب بانکی

•  افتتاح حساب بانکی بین المللی به نام شخص ایرانی

•   برخورداری از امکانات  Online Banking از مزایای افتتاح حساب بانکی بین المللی می باشد.

•   امکان برداشت و واریز به صورت آنلاین از طریق افتتاح حساب بانکی بین المللی

•   امکان جابه جایی پول به صورت آنلاین از طریق افتتاح حساب بانکی بین المللیممکن است تا پیش از این برای ارسال پول به خارج از کشور، از صرافی‌ها و سایت‌های پرداخت آنلاین استفاده می‌کردید. اما اگر یک حساب بانکی بین المللی داشته باشید، می‌توانید بدون پرداخت کارمزد، با هزینه کمتر و اطمینان بیشتر، پول‌هایتان را به خارج از کشور ارسال کنید.

 

سوئیفت SWIFT

سوئیفت، کدی است که هر بانک بین‌المللی که به (جامعه جهانی ارتباطات بین بانکی) متصل باشد، در اختیار شما قرار می‌دهد که براساس آن قادر به جابه‌جایی پول بین بانک‌های مختلف و ارزهای گوناگون باشید. (ایران در این فهرست وجود ندارد)

آی‌بن IBAN

شماره 23 رقمی حساب بین‌المللی شما خواهد بود. بدیهی است که این کد صرفاً در بانک‌های بین‌المللی قابل ارائه است. شما با این کد در شبکه سوئیفت، شناسایی می‌شوید.

ارائه سوئیفت کد و International Bank Accountمستقل به نام شخص ایرانی از مزایای افتتاح حساب بانکی بین المللی می باشد.

یکی از قابلیت هایی که با باز کردن حساب بین المللی در اختیار شما قرار می گیرد، دریافت حواله سوئیفت است. حواله سوئیفت یا حواله بین بانکی، روشی برای انتقال وجه بین حساب های بانکی طرفین است. این روش انتقال ارز معمولاً برای دریافت درآمد ارزی استفاده می شود. حساب بانکی بین المللی امکان دریافت درآمد از کشور های دیگر را برای شما فراهم می کند.

اعطای کارت های بانکی شامل مستر کارت، ویزا کارت و امریکن اکسپرس به نام شخص ایرانی از طریق افتتاح حساب بانکی بین المللی

ویزا کارت و مستر کارت شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارند و می‌توان گفت که کمتر می‌شود میانشان فرق گذاشت. هر دوی آن‌ها در اغلب فروشگاه‌ها قابل‌پذیرش هستند و معمولاً پیش نمی‌آید که در جایی شما از یکی از آن‌ها نتوانید خرید کنید.

تعداد کاربران ویزا کارت 28 میلیون نفر و تعداد کاربران مستر کارت 30 میلیون نفر هستند و می‌توان گفت هر دو از یک میزان مقبولیت برخوردارند.

کاربرد این دو کارت بسیار مشابه است و خدماتی که دریکی ارائه می‌شود را دیگری صرفاً با نامی دیگر ارائه می‌کند.

افتتاح حساب بانکی بین المللی- امریکن اکسپرس( American Express )

با افتتاح حساب بانکی بین المللی میتوان به این امتیاز دسترسی پیدا کرد.امریکن اکسپرس یکی از شرکت‌های خدمات مالی بزرگ و با سابقه است که سال‌های زیادی است در زمینه صدور کارت‌های اعتباری، هدیه، قابل شارژ، چک‌های مسافرتی و… فعالیت می‌کند. یکی از ویژگی‌های این کارت هدایایی است که به مشتریان خود می‌دهد. از ویژگی‌های امریکن اکسپرس می‌توان به خوش‌نامی و حمایت از طبقات متوسط و پایین جامعه اشاره کرد که میتوانید با مراجعه به شرکت سها طوس از طریق افتتاح حساب بانکی بین المللی اقدام نمایید.

این کارت به افراد دارای حساب بین المللی که به سفر علاقه‌مندند توصیه می‌شود. زیرا علاوه بر امکانات معمول، امتیازات بی‌شماری شامل فرد مسافر می‌شود. به‌عنوان‌مثال حتی اوبر فرودگاه به هتل برای فرد مسافر رایگان خواهد بود.

 

انواع کارت‌های امریکن اکسپرس:

علاوه بر همه این‌ها امریکن اکسپرس خدماتی دیگری را نیز به مشتریان  خود ارائه می‌دهد. چک‌های مسافرتی، مشاوری مالی، خدمات بانکی بین‌المللی، خدمات سفر و بانکداری فردی از جمله این خدمات است.

دسترسی به بازارهای خارجی

با پایین آمدن قدرت خرید مردم، بسیاری از کسب و کارها به فکر بازارهای جهانی افتادند. یکی از مشکلات تجارت جدید کسب و کارها، کارا نبودن بانک‌های داخلی در این زمینه است. در حالی که حساب بانکی داخلی حتی می‌تواند از تجارت جهانی شما جلوگیری کند، حساب بانکی بین المللی آن را بهبود و سرعت می‌بخشد.

خرید آسان

از طریق افتتاح حساب بین المللی می توانید از سایت های بزرگ خارجی مانند آمازون با استفاده از ویزا کارت خرید کنید. همچنین برای پرداخت با دستگاه پوز و برداشت از ATM  میتوان استفاده نمود. برای خرید نیز از سایت های خارجی می توان با استفاده از 3D کد این کارت ها پرداخت انجام داد. این کارت ها قابلیت پرداخت در تمامی سایت هایی که درگاه پرداخت ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشند، دارند.

عدم نیاز به داشتن پول نقد

یکی از مهمترین مزایایی که ویزا کارت دارد،این است که شما دیگر به پول نقد احتیاج پیدا نمی کنید وامنیت مالی شما در سفرهای خارجی تضمین است.

عدم محدودیت زمانی در استفاده از حساب و یا کارت بانکی

بیمه کامل سپرده ها در بانک با افتتاح حساب در اروپا و داشتن حساب در بانک های بین المللی از طریق افتتاح حساب بین المللی

استفاده از ارز خارجی

 ارز ریال در مقابل با ارزهای برون‌مرزی مانند دلار، یورو یا حتی لیر ترکیه، ارزش زیادی ندارد. از سوی دیگر، نوسانات قیمت این ارزها در مقابل با ریال، باعث شده تا افراد بیشتری به استفاده از ارزهای خارجی روی بیاورند. حساب بانکی در خارج از کشور، می‌تواند بهترین ابزار برای استفاده شما از ارزهای بین‌المللی باشد.

کد مالیاتی  توسط شرکت سهاطوس از طریق افتتاح حساب بانکی بین المللی دریافت می گردد.

توجه۱: به حساب بانکی اروپایی متقاضی هیچ گونه مالیاتی تعلق نمی گیرد و کد مالیاتی با افتتاح حساب بین المللی صرفاً جهت افتتاح حساب می باشد.

مدارک لازم جهت افتتاح حساب بانکی برای افراد حقیقی:

• کپی گذرنامه متقاضی دریافت افتتاح حساب بانکی بین المللی

•  مدارک دال بر نشانی و آدرس متقاضی (قبض آب یا برق،...) برای افتتاح حساب بانکی بین المللی

•  مدارک شغلی از قبیل پروانه کسب، فیش حقوقی، اظهارنامه مالیاتی،...) از مدارک مورد نیاز در افتتاح حساب

•  رونوشت تایید شده کد مالیاتی متقاضی در ایران جهت افتتاح حساب بانکی بین المللی

•  امضای وکالت نامه در سفارت

مدارک لازم جهت افتتاح حساب افراد حقوقی:

• کپی گذرنامه مدیر عامل شرکت

•  آگهی تاسیس شرکت

•   آخرین تغییرات شرکت

•   مدارک دال بر نشانی و آدرس شخص حقوقی (قبض آب یا برق،...)

•   امضای وکالت نامه در سفارت

توجه۲: لازم به ذکر است که مدت زمان افتتاح حساب بین المللی حدوداً ۳ هفته می باشد.

توجه۳: کلیه مدارک جهت افتتاح حساب بانکی بین المللی باید ترجمه رسمی شده و مهر وزارت امور خارجه داشته باشد و همچنین در سفارت برابر اصل شود.

توجه4: متقاضی برای افتتاح حساب در بانک های کشور انگلستان ملزم به داشتن ویزای انگلستان و یا پاسپوت دوم می باشد.

توجه5: حساب‌های حقوقی که در اثرِ ثبت شرکت برای شما افتتاح می‌شوند، از اعتبار بیشتری برخوردار بوده و احتمال کمتری برای مشکل‌زایی دارند.

توجه 6:حساب‌های حقیقی که پس از اخذ اقامت اروپا قابلیت افتتاح دارند، معمولاً مطمئن‌ترین حساب‌ها هستند. این درست است که برای داشتن این حساب‌ها، شما ابتدا هزینۀ دریافت اقامت را پرداخت کرده‌اید، 

هزینه های لازم برای ارائه خدمات و نگهداری حساب بانکی بین المللی

باتوجه نوع کارت و عملیاتی که انجام می دهید هزینه هایی وجود دارد(Service Fee) که برای نگهداری ویزاکارت یا مسترکارت در نظر می گیرند.این هزینه ها ممکن است با توجه به سیاست بانک صادر کننده و یا قوانین کشوری که در آنجا از کارت استفاده میکنید متفاوت باشند.

شرکت سهاطوس با ارائه تسهیلات امکان افتتاح حساب بانکی در کشورهای اروپایی را فراهم نموده و دارندگان حساب می توانند از امکانات بانکی بین المللی جهت جابجایی پول به اقصی نقاط دنیا استفاده کنند.لازم به ذکر است پس از افتتاح حساب SWIFT اختصاصی  و IBAN  اختصاصی در اختیار صاحب حساب قرار می گیرد و همچنین خدمات اینترنتی بانک نیز جهت جابجایی و دریافت و ارسال پول فعال می شود.با افتتاح حساب بین المللی به نام صاحب حساب، ویزا کارت و یا مستر کارت صادر می گردد تا امکان پرداخت پول به صورت فیزیکی برای دارنده کارت فراهم گردد.

با افتتاح حساب در اروپا می توانید در سراسر  دنیا به صورت آنلاین پرداخت هایتان را انجام دهید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت سهاطوس در ارتباط باشید.