Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
G-Mark (گواهینامه الزامی جهت صادرات به خلیج فارس)

سازمان استانداردسازی GCC ملقب به (GSO) یک سازمان استاندارد منطقه ای (RSO) است که با قطعنامه شورای عالی شورای همکاری خلیج فارس تأسیس شد. مأموریت GSO کمک به کشورهای شورای همکاری کشورهای عربی خلیج فارس برای دستیابی به اهداف مندرج در منشور و توافقنامه اقتصادی GCC از طریق متحد سازی فعالیت های مختلف استاندارد سازی، اجرا و انطباق است. تمامی این فعالیتها برای توسعه بخشهای تولید و خدمات، تقویت تجارت میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، محافظت از مصرف کننده، محیط زیست و بهداشت عمومی، تقویت اقتصاد شورای همکاری خلیج فارس، رقابت پذیری آنها و برآورده کردن نیازهای گمرک خلیج فارس و بازار مشترک خلیج فارس می باشد. امروزه دسترسی به این بازارها برای کالاهای مشمول مقرارت فنی ملزم به دریافت G-mark می باشد. واحد علامت گذاری مطابقت شورای همکاری خلیج فارس تمایل به جایگزین کردن تمامی سیستمهای ملی انطباق دارد تا  بتواند موانع فنی را کاهش دهد، حرکت آزاد کالاها در داخل این کشورها را تشویق کند و سیاست های استراتژی اقتصادی منطقه ای را تقویت کند. گواهینامه الزامی جهت صادرات به خلیج فار س (G Mark)یک استاندارد برای دسته بندی محصولات است که مشمول مقررات فنی شورای هماهنگی خلیج فارس (GCC)است. اولویت اعمال G Mark برای اسباب‌بازی‌های کودکان و دستگاه‌های ولتاژ پایین است که برای فروش در بازارهای کشورهای سازمان استاندارد خلیج فارس (GSO ) صادر می‌شوند،

G-MARK علامت خاصی از شورای همکاری برای کشورهای عرب خلیج فارس است که روی محصول یا/و اعلامیه انطباق چسبانده شده است تا نشان دهد که محصول با الزامات مندرج در مقررات فنی خلیج فارس مطابقت دارد. شرکت مشاور صنعتی سهاطوس با در اختیار داشتن کارشناسان و متخصصان با تجربه در زمینه دریافت انواع استانداردها و گواهینامه های لازم برای صادرات به حوزه خلیج فارس، آمادگی دارد انواع این گواهینامه ها برای محصول شما دریافت کند.

 نهادهای ارزیابی انطباق اعلام شده: سازمان ارزیابی انطباق که توسط GSO به عنوان یک سازمان ارزیابی انطباق اعلام شده در یک زمینه خاص مطابق با مقررات فنی خلیج فارس اعلام شده است. علاوه بر این، GSO مقررات فنی بخشی را صادر کرده است که مجموعه ای از مقررات فنی اجباری خاص برای یک محصول یا دسته محصول است که شامل الزامات اساسی آن است و رویه های ارزیابی انطباق خود را مشخص می کند تا محصول یا دسته محصول را قادر به تحمل شرایط خلیج فارس کند. علامت گذاری کنید و شامل مرجع استانداردهای لازم برای برآورده کردن الزامات ضروری است.

علامت G -Mark اکنون یک الزام برای تجهیزات و لوازم برقی ولتاژ پایین است که به کشورهای عضو سازمان استانداردسازی خلیج فارس (GSO) فروخته می شوند.

محصولات تحت پوشش گواهینامه G-Mark

• پنکه برقی خانگی

• یخچال خانگی، فریزر و سایر تجهیزات برودتی یا انجماد

• خشک کن لباس خانگی و ماشین لباسشویی، از جمله ماشین هایی که هم شستشو و هم خشک می کنند

• آسیاب و میکسر مواد غذایی خانگی، دستگاه آب میوه گیری یا سبزیجات

• توستر

• دستگاه آرایش مو و دست خشک کن الکتروترمیک

• دستگاه گرمایش برقی خانگی

• مایکروفر خانگی

• سایر کوره های خانگی. اجاق‌ها، بشقاب‌های پخت و پز، حلقه‌های جوش، کباب‌پز و کباب‌پز

• آبگرمکن و آبگرمکن های غوطه وری برقی خانگی یا لحظه ای

• اتوهای صاف کننده برقی

• دوشاخه های خانگی، پریزهای پریز، آداپتورها، مجموعه های گسترش سیم و شارژرها

• کولر گازی

شرایط اخذ استاندارد G-Mark

1. فرم درخواست GSO LVE

2. اعلامیه انطباق سازنده

3. اعلامیه کتبی مبنی بر اینکه همان درخواست نزد هیچ سازمان اطلاع رسانی دیگری تسلیم نشده است

4. الزامات ایمنی الکتریکی

5. الزامات سازگاری الکترومغناطیسی

6. عکس محصول

7. مستندات فنی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ استاندارد بین المللی G-Mark  با مشاوران سهاطوس در ارتباط باشید.