Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
مهاجرت به اسپانیا

 

اسپانیا یکی از کشورهای مورد علاقه بسیاری از مهاجران ایرانی است. عواملی بیشتر از هوای آفتابی، سواحل زیبا و غذای خوب باعث شده افراد کشور اسپانیا را برای مهاجرت انتخاب کنند مزایایی مانند تعادل کار و زندگی و کیفیت کلی زندگی .

اسپانیایی ها اولویت های مانند خانواده، دوستان، معاشرت و آرامش دارند. بر اساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OECD))، کارگران تمام وقت حدود 65 درصد از روز خود را صرف مراقبت شخصی و اوقات فراغت می کنند. فرهنگ کاری آرام، مدارس بین المللی عالی، و مراقبت های بهداشتی عمومی با کیفیت رایگان، تنها چند امتیاز این کشور باورنکردنی جنوب اروپا هستند.

اسپانیا کشوری است در جنوب غربی قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال فرانسه، از غرب پرتغال و از جنوب جبل الطارق تشکیل می‌دهند. شرق این کشور و اندکی از جنوب آن در مجاورت دریای مدیرانه قرار دارد. پرتغال و اسپانیا با هم شبه جزیره‌ای را به نام ایبریا تشکیل داده‌اند.

آب و هوای اسپانیا:

آب و هوای اسپانیا شباهت زیادی با بقیه اروپا ندارد. شمال اسپانیا آب و هوای معتدل دارد. اما بخش‌های مرکزی و جنوب این کشور کاملاً مدیترانه‌ای است. بهار و پاییز، بهترین زمان ممکن برای مسافرت به اسپانیا است. البته ممکن است در آبان و آذر باران‌های شدیدی را تجربه کنید. اما اردیبهشت، خرداد و مهر، آب و هوا و همین طور جمعیت توریستی در اسپانیا در بهترین شرایط خود قرار دارند.
 

جمعیت اسپانیا:

جمعیت اسپانیا در حدود ۴۷ میلیون نفر است. اسپانیا ششمین کشور پرجمعیت اروپا است و ۸۰٪ مردم این کشور در شهرها ساکن هستند. در مادرید ۶ میلیون نفر و در بارسلونا ۵ میلیون نفر سکونت دارند.

 

زبان اسپانیا:

زبان اسپانیا از ایالت کاتالونیا جداست! ۴۰۶ میلیون نفر در دنیا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. این یعنی پس از زبان چینی، پر استفاده ترین زبان دنیا اسپانیایی است. اما جالب آنکه در ایالت کاتالونیای اسپانیا، زبان باسک و گالیسیا مرسوم است و حتی جایگاهی رسمی دارد.

 

مردم اسپانیا، ثروتمند واقعی هستند:

شاید مردم خیلی ثروتمندتری از مردم اسپانیا پیدا کنید، اما شادتر از مردم این کشور پیدا نخواهید کرد. امید به زندگی در این کشور به طور میانگین ۸۲ سال است که این عدد در بین تمام کشورهای دنیا رتبه چهارم را دارد. البته این سن برای زنان اسپانیایی ۸۵ سال و برای مردان ۷۹ سال است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص روند مهاجرت به اسپانیا با مشاوران واحد بین الملل سهاطوس در ارتباط باشید.