Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
منطقه اقتصادی (KEZAD)

 

منطقه آزاد کیزاد  (Khalifa Industrial Zones Abu Dhabi) از سال 2012 رسما آغاز به کار کرد اما از تاریخ 19 سپتامبر 2022 این منطقه با مناطق تخصصی اقتصادی (ZonesCorp) که مجموعا از 12 منطقه اقتصادی تشکیل میشوند ادغام شد و گروه کزاد Khalifa Economic Zones Abu Dhabi Group)) را تشکیل دادند.

 

 

گروه KEZAD بزرگترین اپراتور در امارات متحده عربی در زمینه مناطق کاملاً یکپارچه اقتصادی، خدمات تجاری، اسکان کارکنان و راه حل های املاک صنعتی است. هدف اصلی این گروه ایجاد اکوسیستم های تجاری است که با ارائه یک محیط  پویا و یکپارچه، رشدی پایدار را ترویج می کند. این امر به نوبه خود، با ارائه دسترسی به بازار، هزینه های عملیاتی کم و محیط تجاری مطلوب، سرمایه گذاران خارجی و داخلی فراوانی را به ابوظبی جذب می کند.

این گروه مجهز به زیرساخت های حمل و نقل درجه یک و اتصال چندوجهی از طریق جاده، دریا، هوا و همچنین شبکه های ریلی است. این منظقه دارای مزایای جذابی مانند مالکیت 100٪ خارجی، بازگرداندن 100٪ سرمایه و سود و تجارت بدون عوارض گمرکی است؛ کزاد همچنین پلتفرم های فناوری پیشرفته ای را ارائه می دهد که سیستم های جامعه بندری را با مناطق اقتصادی یکپارچه می کند. این پیشنهادات منحصر به فرد به مشتریان و شرکا اجازه می دهد تا در بازار جهانی پویا رقابتی باقی بمانند.

گروه KEZAD با بیش از 1750 مشتری از بخش های مختلف مانند مواد غذایی، مواد شیمیایی تخصصی، پلاستیک و پلیمرها، فلزات، خرده فروشی و لجستیک، داروسازی، انرژی سبز، خودرو، مصالح ساختمانی، نفت و گاز یکی از بزرگترین اکوسیستم های اقتصادی و لجستیکی را تشکیل می دهد.

در مجموع، گروه KEZAD منطقه وسیعی به وسعت 550 کیلومتر مربع را پوشش می دهد که 100 کیلومتر مربع آن به مناطق اقتصادی اختصاص دارد. این زیرساخت وسیع مشتریان و شرکا را قادر می سازد تا رقابت پذیری خود را در بازار جهانی در حال تحول افزایش دهند.

 

چرا KEZAD؟

گروه KEZAD مزیت هایی را ارائه می دهد که آن را به یک انتخاب قانع کننده برای مشاغل تبدیل می کند. یکی از اصلی ترین مزایا موقعیت جغرافیایی کزاد است. شهرهای اقتصادی و مناطق آزاد این گروه از نظر استراتژیک در نزدیکی بندر خلیفه قرار دارند که یکی از پیشرفته ترین بنادر جهان است. این بندر قابلیت جابجایی کشتی‌های بزرگ را دارد و به همین دلیل امکان واردات مواد خام و صادرات کالاهای نهایی را برای مشاغل آسان می‌کند. این گروه همچنین به خطوط اصلی حمل و نقل و بندرهای متعددی متصل است که باعث آسان شدن حمل و نقل داخلی و بین المللی محصولات می‌شود.

 

گروه KEZAD علاوه بر اتصال دریایی، دسترسی چند نقطه ای را از طریق هوا فراهم می کند. شهرهای اقتصادی و مناطق آزاد آن در مجاورت پنج فرودگاه بین المللی از جمله فرودگاه بین المللی ابوظبی، فرودگاه بین المللی آل مکتوم، فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه بین المللی العین و فرودگاه بین المللی شارجه قرار دارند. این فرودگاه ها به طور کامل برای رسیدگی به محموله های هوایی مجهز هستند و یک راه حل جایگزین برای حمل و نقل ارائه می دهند.

 

علاوه بر این، گروه KEZAD آینده محور است و اهمیت حمل و نقل ریلی را تشخیص می دهد. با تکمیل شبکه ریلی اتحاد در آینده نزدیک، مشاغل امکان حمل و نقل محموله ها از طریق راه آهن را خواهند داشت. شبکه ریلی اتحاد یک شبکه ریلی مدرن است که امارات متحده عربی را با سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از پایانه های اختصاصی متصل می کند. این شبکه فرصت را برای مشاغل فراهم می کند تا تسهیلات حمل و نقل ریلی را در عملیات زنجیره تامین خود ادغام کنند.

 

به طور کلی، دسترسی فوق‌العاده گروه KEZAD به بازارها، اتصال چندوجهی (از طریق دریا، هوا و راه‌آهن آینده)، و تمرکز آن بر تسهیل حمل‌ونقل کارآمد، آن را به یک انتخاب قانع‌کننده برای کسب‌وکارهایی تبدیل می‌کند که به دنبال استقرار خود در ابوظبی هستند.

 

مزایای منطقه آزاد KEZAD

صرفه جویی در هزینه:

    - تامین منابع (برق، گاز و آب) با نرخ های رقابتی

    - معافیت مالیاتی

    - تجارت بدون عوارض گمرکی در شورای همکاری خلیج فارس برای محصولات ساخت امارات متحده عربی

    - نرخ های اجاره رقابتی مانند تامین کنندگان مواد اولیه، بسته بندی و خدمات لجستیک تخصصی

 

"لازم به ذکر است هلدینگ سها به عنوان مشاور رسمی منطقه آزاد کزاد، بدون دریافت کارمزد اماده ارائه خدمات می باشد."

 

امکانات گسترده برای گسترش تجارت:

    - دسترسی سریع به بازارهای کلیدی از طریق بنادر اصلی، فرودگاه های بین المللی، بزرگراه ها و اتصال ریلی

    - تاسیس شرکت ساده و انعطاف پذیر

    - حضور نهادهای پشتیبانی در داخل منطقه

    - رابط واحد برای کلیه تاییدیه های ارائه شده توسط گروه KEZAD

 

انعطاف پذیری در انتخاب مقیاس عملیات:

    - امکان فعالیت برای بازارهای محلی و جهانی از طریق تسهیلات منطقه آزاد و منطقه اقتصادی داخلی

    - انعطاف پذیری در اجاره و ساختار

    - زیرساخت پشتیبانی از طیف گسترده ای از مشاغل

    - توسعه آماده آینده با پیش بینی های توسعه و ادغام با پروژه های جدید

 

جامعه رو به رشد:

    - مناطق مسکونی، اجتماعی، و امکانات تفریحی در مجاورت منطقه

    - امکانات اسکان کارکنان در محل

    - رویکرد منطقه ای با امکانات مشترک برای برنامه ریزی کارآمد

    - مناطق اختصاصی برای شرکت های کوچک و متوسط، لجستیک و پارک های تجاری

 

 

موقعیت مکانی

• فاصله از سرزمین اصلی: بیش از 40 دقیقه

• فاصله تا فرودگاه بین المللی ابوظبی: 30 دقیقه

• فاصله از دبی: 60 دقیقه

• دسترسی به جاده شیخ مکتوم بن راشد، E11: 17 دقیقه

• دسترسی به جاده شیخ محمد بن زاید، E311: 2 دقیقه

 

 

انواع مجوزهای شرکتی

 

پروانه صنعتی

اجازه واردات مواد خام، ساخت، فرآوری، مونتاژ، بسته بندی و صادرات محصولات واسطه ای و/یا نهایی و سایر فعالیت های صنعتی که در مجوز صنعتی (فهرست دسته بندی) منتشر شده است را می دهد.

مجوز تجارت یا مجوز تجارت عمومی

واردات، صادرات، توزیع، انبارداری و انبارداری کالاها و محصولات مندرج در پروانه، و همچنین سایر فعالیت های تجاری مندرج در فهرست رده مجوز بازرگانی، همگی تحت این مجوز مجاز هستند.

مجوز تجارت عمومی ممکن است در صورتی صادر شود که تعداد کل محصولات از هفده یا تعداد کل گروه ها از سه بیشتر شود.

 

مجوز خدمات

این نوع مجوز امکان ارائه فعالیت های خدماتی از جمله خدمات مشاوره مدیریت و اقتصادی، خدمات بازاریابی، خدمات پشتیبانی لجستیکی مانند حمل و نقل بار و حمل و نقل، رستوران ها، فروشگاه های خرده فروشی مواد غذایی، خدمات پذیرایی، آژانس های مسافرتی و غیره را فراهم می کند.

 

انواع شرکت از نظر حقوقی

همانطور که در قوانین شرکت امارات متحده عربی تعریف شده است، انواع مختلفی از موسسات تجاری را می توان با گروه KEZAD راه اندازی کرد:

شرکت با مسئولیت محدود

همانطور که از نام آن پیداست، این شرکت یک شرکت با مسئولیت محدود است که دارای حداقل سرمایه پرداخت شده 150.000 درهم یا سرمایه پرداخت شده بالاتری است که ممکن است تجویز شود.

شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط حداقل 2 و حداکثر 50 سهامدار تشکیل شود که مسئولیت آنها محدود به سهام آنها در سرمایه تجاری است. این نوع شرکت می تواند تحت مالکیت فردی یا شرکتی یا شخصی و شرکتی باشد.

 

شرکت دارای شعبه

شرکتی که دارای ثبت و مجوز معتبر در خارج از منطقه آزاد کزاد باشد می تواند برای تشکیل شرکت شعبه در کزاد اقدام کند.

شرکت شعبه می تواند به عنوان شعبه یک شرکت امارات متحده عربی یا شعبه یک شرکت خارجی ثبت شود.

 

هزینه های ثبت شرکت در منطقه آزاد KEZAD:

 

بسته ها

هزینه مجوز 1 ساله (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)

هزینه مجوز 2 ساله (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)

1 ویزا

9,450

17,800

2 ویزا

11,150

21,000

3 ویزا

12,850

24,200

4 ویزا

14,550

27,400

 

 

بسته های فوق شامل موارد زیر می باشد:

 

تاریخ به روز رسانی: 1402/09/29