Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ویزای کاری انگلستان

علاوه بر اینکه بریتانیا یک مقصد برتر گردشگری و تحصیلی است، در جذب سهم بزرگی از کارگران خارج از کشور موفق شده است. با اقتصاد بسیار توسعه یافته و بازار محور، انگلستان مشاغل زیاد و حقوق بالا را به کارمندان ارائه می دهد. شرایط کاری خوب که در آن حقوق کارگران رعایت می شود، آن را حتی بیشتر به یک کشور ایده آل برای کار تبدیل می کند. با این حال، همه نمی توانند فقط به انگلستان نقل مکان کنند و شغلی پیدا کنند. روش های زیادی وجود دارد که فرد باید آن ها را تکمیل کند و شرایطی را داشته باشد تا بتواند در بریتانیا کار کند. یکی از مولفه های اصلی توانایی کار در انگلستان دریافت ویزای کاری مناسب است. بسته به حرفه و صلاحیت شما چندین ویزای کاری برای انگلستان وجود دارد.

 

 انواع ویزای کاری انگلستان:

1. ویزای کارگر ماهر یا  Skilled Worker visa(که در گذشته  tier 2  گفته میشد)

یکی از راهای اقامت انگلستان دریافت ویزا Skilled Worker visa که یک ویزای بلندمدت است می باشد. این نوع ویزا برای اشخاصی است که پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این کشور دارند و یا اینکه شخصی اسپانسر آن ها می شود. در این نوع ویزا کاری باید کارفرمای مورد نظر برای شما دعوت نامه ای صادر نماید که در این دعوت نامه یک کد به شما داده می شود. شما می توانید با ارائه این کد به سفارت درخواست ویزا کاری این کشور را داشته باشید. افرادی که این دعوت نامه را دریافت می نمایند باید در مدت 3 ماه جهت دریافت ویزا اقدام نمایند.

با ویزای skilled worker ، افراد می توانند برای کارفرمای تایید شده به بریتانیا بروند و کار کنند. متقاضیان باید ثابت کنند دانش انگلیسی سطح B1 در  CEFR دارا هستند. این را می توان با ارائه مدرکی مبنی بر مدرک تحصیلی در انگلستان یا مدرک مرتبط انگلیسی یا شرکت در آزمون SELT انجام داد.کاری که فردی برای انجام آن به بریتانیا میرود باید واجد شرایط باشد مجوزی که  طبق الزامات دفتر خانه، حداقل حقوق را دریافت خواهند کرد. گواهی حمایت مالی  (COS) که توسط کارفرمای بریتانیا برای آنها صادر شده است، این اطلاعات را تأیید می کند. COS یک سند پشتیبانی اجباری برای درخواست   skilled workerاست. همچنین متقاضیان باید یک کپی از گذرنامه، تاریخچه سفر و مشخصات خانوادگی خود را ارسال کنند.اگر متقاضی از این فهرست شهرستان ها*  باشد، ملزم به ارائه گواهی سل میباشد.
 

*LISTED COUNTIES/ فهرست شهرستان ها
Baker, Gilliam, Grant, Harney, Lake, Malheur, Sherman, Union, Wallowa or Wheeler County

 

درخواست تمدید- ویزای SKILLED WORKER

معمولاً ویزای SKILLED WORKER  به مدت سه سال اعطا می شود. بنابراین، قبل از انقضای ویزای SKILLED WORKER ، دارنده می‌تواند درخواستی برای تمدید ویزای خود به مدت 3 سال دیگر ارائه دهد، مشروط بر اینکه در همان شغل، با همان پرونده  شغلی و برای همان کارفرما باقی مانده باشد.
 

برای واجد شرایط بودن برای ویزای Skilled Worker، باید:

 شما باید با گذراندن یک آزمون زبان انگلیسی تایید شده با حداقل سطح B1 CEFR در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن، شرایط لازم  زبان انگلیسی را داشته باشید یا باید مدرک یا مدرک تحصیلی داشته باشید که به زبان انگلیسی تدریس یا تحقیق شده باشد و مدرک شما باشد و توسطEcctics   به عنوان معادل مدرک لیسانس انگلستان یا بالاتر شناخته شده باشد

مزایا:

.در شرایط خاص کار دوم انجام دهید

.کار داوطلبانه انجام دهید

.تا زمانی که با شغلی که از آن حمایت می‌شوید تداخل نداشته باشد میتوانید تحصیل کنید

.سفر به خارج از کشور و بازگشت به انگلستان

.اعضای خانواده را با خود بیاورید

محدودیت ها:

. دریافت بودجه عمومی

. تا زمانی که برای حامی مالی خود شروع به کار نکرده اید،نمیتوانید برای شغل دوم اقدام کنید

. نمیتوانید شغل یا کارفرما را تغییر دهید مگر اینکه برای به روز رسانی ویزای خود اقدام کنید

 مراحل اقدام برای ویزای skilled worker:

برای درخواست ویزای Skilled Worker، متقاضی باید یک درخواست آنلاین به همراه مدارک پشتیبان خود ارسال کرده و هزینه مربوطه را بپردازد.آنها همچنین باید اطلاعات احراز هویتی خود را ارایه دهند. درخواست‌ها می‌توانند حداکثر 3 ماه قبل از تاریخ شروع کار در بریتانیا ارسال شوند. متقاضی باید ظرف سه ماه پس از گرفتن دعوت نامه حمایتی خود، درخواست آنلاین ارائه دهد. هر دعوت نامه یک شماره مرجع منحصر به فرد دارد که باید متقاضی آن را ارایه دهد. آنها همچنین باید در یک قرار ملاقات در مرکز درخواست ویزا شرکت کنند تا اطلاعات هویتی خود را ثبت کنند و مدارک مختلفی را برای پشتیبانی ارسال کنند. وزارت کشور درخواست آنها را بر اساس تعداد امتیازهایی که در سیستم مبتنی بر امتیاز جمع آوری کرده اند ارزیابی می کند.

مدارک مورد نیاز:

. دعوت نامه از حامی مالی

. پاسپورت فعلی یا سند مسافرتی دیگری که ثابت کند می توانند سفر کنند

. گذرنامه یا مدارک سفر منقضی شده برای نشان دادن سابقه سفر آنها

. مدرکی مبنی بر دانش آنها به زبان انگلیسی، در صورت لزوم

. اثبات پس انداز شخصی آنها، در صورت لزوم

. گواهی سابقه کیفری از هر کشوری که در 10 سال گذشته 12 ماه یا بیشتر در آن زندگی کرده اند، برای مشاغل آموزش، بهداشت یا مراقبت اجتماعی 

 

توضیحات

مقدار

تاریخ درخواست

هزینه درخواست

£625-£1423

درخواست روز ارسال می شود

هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی

624 پوند

در سال درخواست

درخواست روز ارسال می شود

حق الزحمه

 

9000 پوند

 

50% در آغاز

مابقی بعد از صدور درخواست

 

 درخواست تمدید- ویزای SKILLED WORKER

معمولاً ویزای SKILLED WORKER  به مدت سه سال اعطا می شود. بنابراین، قبل از انقضای ویزای SKILLED WORKER ، دارنده می‌تواند درخواستی برای تمدید ویزای خود به مدت 3 سال دیگر ارائه دهد، مشروط بر اینکه در همان شغل، با همان پرونده  شغلی و برای همان کارفرما باقی مانده باشد.

 

توضیحات

مقدار

تاریخ درخواست

هزینه درخواست

£719-£1423

درخواست روز ارسال می شود

هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی

624 پوند در سال درخواست

درخواست روز ارسال می شود

حق الزحمه

 

9000 پوند

 

50% در آغاز

مابقی بعد از صدور درخواست

 

Dependant visa

شریک و فرزندان متقاضی ماهر (زیر 18 سال) می توانند برای متقاضی اصلی در انگلستان درخواست دهند. آنها ملزم به ارائه درخواست خود خواهند بود. شریک کسی است که متقاضی  SKILLED WORKER  با او ازدواج کرده یا با او مشارکت مدنی دارد یا حداقل دو سال است که با هم زندگی می کنند. متقاضیان وابسته باید مدارکی دال بر رابطه خود با SKILLED WORKER ، مانند شناسنامه، گواهی ازدواج و صورتحساب بانکی ارائه دهند. آنها همچنین ملزم به اثبات هویت و ارائه اطلاعات بیومتریک خود خواهند بود. ویزای DEPENDANT   در تاریخی منقضی میشود که  SKILLED WORKER اعتبار خود را از دست میدهد.
 

توضیحات

مقدار

تاریخ درخواست

هزینه درخواست

£625-£1423

درخواست روز ارسال می شود

هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی

624 پوند در سال درخواست

درخواست روز ارسال می شود

حق الزحمه

 

9000 پوند

50% در آغاز

مابقی بعد از صدور درخواست

 

مرخصی نامحدود- Indefinite Leave to Remain

افرادی که به مدت پنج سال با ویزای SKILLED WORKER در بریتانیا بوده اند و افراد تحت تکفل آن ها ممکن است واجد شرایط درخواست مرخصی نامحدود برای اقامت (ILR) باشند. افرادی که دارای IRL هستند حق دارند تا زمانی که دوست دارند در بریتانیا  به زندگی، کار و تحصیل بپردازند. آنها همچنین ممکن است واجد شرایط درخواست مزایا باشند. متقاضیان فقط میتوانند 180 روز از 120 ماه را خارج از بریتانیا سپری کنند . بیشتر از آن امکان پذیر نیست).

 

توضیحات

مقدار

تاریخ درخواست

هزینه درخواست

£625-£1423

درخواست روز ارسال می شود

حق الزحمه

 

 9000 پوند

 

50% در آغاز

مابقی بعد از صدور درخواست

 

اخذ تابعیت به عنوان شهروند بریتانیا

افراد بالای 18 سال و دارای ILR به مدت 12 ماه می توانند برای تابعیت بریتانیا درخواست دهند. متقاضیانی که قبلاً دانش انگلیسی خود را ثابت نکرده اند، ملزم به انجام این کار خواهند بود. آنها نباید:

 

توضیحات

مقدار

تاریخ درخواست

هزینه درخواست

£1,330

درخواست روز ارسال می شود

حق الزحمه

 

9000 پوند

50% در آغاز

مابقی بعد از صدور درخواست

 

2. ویزای کار موقت یا  Temporary work visa (که در گذشته tier 5  نامیده میشد)

یکی از راه های اقامت در انگلستان در یافت ویزا های جست و جوی کار و یا ویزای Tier5 می باشد. متقاضیان می توانند با دریافت این ویزای کاری به مدت 6 ماه وارد کشور انگلستان شوند و به جست و جوی کار بپردازند. ویزا جست و جوی کار کار قابل تمدید نمی باشد و شما تنها اجازهماندن به مدت 6 ماه جهت ورود به بازار کاری این کشور را دارید. ویزا جست و جوی کار از راه های اقامت در انگلستان می باشد و یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت به این کشور است اما باید ذکر کرد این ویزا برای ایرانیان صادر نمی شود.

ویزای کار موقت Tier 5 شامل شش دسته اصلی میباشد:

_ ویزاهای خلاقانه و ورزشی: برای کسانی که در هنرهای نمایشی و ورزشکارانی که در سطوح حرفه ای هستند. حداکثر طول ویزا 12 ماه است و خانواده شما اجازه دارند با شما وارد بریتانیا شوند.

_ ویزای کار خیریه: برای کسانی که در کارهای خیریه بدون مزد مشغول هستند. حداکثر طول ویزا 12 ماه است و خانواده شما اجازه دارند با شما وارد بریتانیا شوند.

_ ویزای کارگر مذهبی: برای کسانی که در کارهای مذهبی (مانند موعظه یا مراقبت شبانی) درگیر هستند. حداکثر طول ویزا دو سال است و خانواده شما اجازه دارند با شما وارد بریتانیا شوند.

_ ویزاهای مجاز مبادله دولتی: برای کسانی که تحت طرح های دولتی تایید شده وارد بریتانیا می شوند تا فرصت های تجربه کاری در انگلستان را بدست آورند. حداکثر طول ویزا دو سال است و خانواده شما اجازه دارند با شما وارد بریتانیا شوند.

_ ویزای توافقنامه بین المللی: برای افرادی که تحت قراردادهای بین المللی استخدام می شوند (به عنوان مثال GATS، کارمندان سازمان های دولتی خارج از کشور، و خدمتکارانی که به طور خصوصی در خانواده های دیپلماتیک استخدام می شوند). حداکثر طول ویزا دو سال است و خانواده شما اجازه دارند با شما وارد بریتانیا شوند.

_ طرح تحرک جوانان: برای جوانان بین 18 تا 30 سال که اتباع استرالیا، کانادا، ژاپن، نیوزلند، موناکو، کره جنوبی یا تایوان هستند، یا جوانان دارای تابعیت بریتانیایی خارج از کشور، شهروندان مناطق خارج از کشور بریتانیا، یا اتباع بریتانیا هستند. این ویزا به دارنده اجازه می دهد حداکثر دو سال در انگلستان کار کند. خانواده شما اجازه ندارند با شما وارد بریتانیا شوند.

 

برای واجد شرایط بودن برای ویزای temporary work، باید:
 

مزایا:

ویزای کار موقت Tier 5 این فرصت را برای افراد فراهم می کند تا به صورت کوتاه مدت وارد بریتانیا شوند. برای کارفرمایانی که مایلند به طور موقت ازاستعدادهای جهانی استفاده کنند بسیار ارزشمند است. به ویژه اگر برای یک پروژه کوتاه مدت نیاز به افراد با استعداد و ماهر بین المللی باشد، بسیار مفید است.

          مراحل اقدام برای ویزای Temporary work ( Tier 5) :

درخواست ویزای کار موقت Tier 5 را می توان به صورت آنلاین انجام داد مگر اینکه از کره شمالی درخواست دهید. اگر در حال حاضر در بریتانیا هستید، فقط می توانید این ویزا را تمدید کنید یا سایر ویزاها را به آن تغییر دهید. شما ملزم به پرداخت هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی به عنوان بخشی از درخواست خود به همراه هزینه درخواست خواهید بود

         مدارک مورد نیاز:

 

 

تاریخ به روز رسانی :دوشنبه ، 11 دی ماه 1402