Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
مهاجرت به مصر

کشور مصر در قسمت شمال شرقی قاره آفریقا و در مجاورت دریای مدیترانه از سمت شمال، دریای سرخ از سمت غرب و کشور لیبی از غرب و کشور سودان از سمت جنوب قرار دارد. دو شهر اصلی و پر جمعیت کشور مصر قاهره و اسکندریه هستند. مساحت این کشور تقریبا یک میلیون متر مربع و جمعیت آن تقریبا ۸۵ میلیون نفر است. کشور مصر یکی از کشور های مهم و مطرح در منطقه خاورمیانه و جهان عرب است. حدود ۹۰ درصد مردم این کشور مسلمان، و زبان رسمی این کشور عربی است. نوع حکومت در این کشور پارلمانی است و دارای دو مجلس ملی و مجلس شورا است.

انواع ویزا و انواع اقامت در مصر

برای اخذ ویزا و انواع اقامت در کشور مصر نیاز است که هدف از سفر شما مشخص باشد. یعنی باید بدانید که چرا مصر را انتخاب می‌کنید و در صورتی که قرار است اقامت این کشور را در نظر بگیرید. از یاد نبرید که برای اقامت در کشور مصر باید بتوانید شرایط خوبی داشته باشید.

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور یعنی شما میزان سرمایه مشخصی را وارد مصر کنید سرمایه شما در اختیار سیاست‌های بانکی و یا پروژه‌های مختلف قرار می‌گیرد. ویزا و اقامت در کشور مصر از طریق سرمایه‌گذاری نیاز است که 2 بخش دقیق را بررسی کنید و نیاز است که 5 ماه زمان در نظر گرفته شود. انواع ویزا و اقامت در این کشور در زمینه تجاری رویت می‌شود. تجارت و سرمایه‌های تجاری در این کشور ریتم مخصوصی دارد. انواع ویزا و شرایط اقامتی در مصر نشان می‌دهد که اصول گردشگری می‌تواند شرایط مخصوصی داشته باشد.

ویزای ازدواج و نامزدی کشور مصر در چند ماه اخیر درگیر مشکلاتی شده است و البته که ویزای تحصیلی این کشور مورد حمایت دولت قرار گرفته است. با ویزای تحصیلی در مصر شما می‌توانید به مدت مشخص در این کشور زندگی و تحصیل کنید و پس از پایان تحصیل باید به کشور خود باز گردید. مشخص است که شرایط ویزا و اقامتی کشور مصر در دوره‌های قبل به نفع گروه اقتصادی بوده است و گروه‌های غیر اقتصادی این موضوع را تأیید کرده‌اند. ویزای تجاری کشور مصر پس از 6 ماه صادر می‌شود و نیاز به مدارک خاصی است.

پاسپورت این کشور پس از 7 سال زندگی در خاک این کشور و در شرایطی فراهم می‌شود که افراد با قوانین زندگی و همینطور شرایط مالی به خوبی آشنا هستند. البته که پاسپورت باید به صورتی باشد که شخص بتواند در رده‌بندی‌های زمانی مشخص شرایط خوبی فراهم سازد. در پاسپورت این کشور شانس شما برای مسیر‌های روتین کمک هزینه‌های مالی فراهم است.

اقامت دائم کشور مصر در مسیر تجاری در عرض سه سال اعلام می‌شود و وضعیت اقامتی این کشور به شکل ساختار یافته ارزیابی می‌شود. البته که اقامت دائم این کشور می‌تواند شرایطی فراهم سازد که شخص بتواند از آن در فضای درستی استفاده کند.

اقامت کشور مصر بیشتر در زمینه‌های صنعتی دنبال شده است یعنی شما در مسیر صنعتی در این کشور رشد خوبی خواهید داشت. اقامت دائم با شهروندی فرق دارد اما شامل موارد بیمه و تسهیلات بانکی می‌شود.

برای اخذ ویزای کشورمصر نیاز است در ابتدا چند موضوع بررسی شود. اول اینکه ویزای این کشور تنها در بخش تجاری و سرمایه‌گذاری مسیر آسانی دارد و روش‌های کاری و تحصیلی و توریستی جز در شرایط خاص دارای شرایط مساعدی نبوده و سختگیری زیادی در بر گرفته است.

مورد بعد اینکه ویزای این کشور بیشتر دارای جنبه‌های اصولی دقیقی است یعنی شما به عنوان یک فردی که در مصر زندگی می‌کند باید مسیر اقامتی را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید.

ثبت شرکت در مصر

برای سرمایه‌گذاری در کشور مصر بسیار مهم است که ثبت شرکت به صورت حرفه‌ای و در یک مسیر درست صورت بگیرد. ثبت شرکت موضوعی حساس بوده و باید دقت ویژه‌ای صورت بگیرد تا توجیه اقتصادی دقیقی فراهم شود. در صورتی که ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود را انتخاب کرده‌اید نیاز است که همه سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته به شکل دقیق در یک منطقه آزاد رخ دهد. به طور کلی در مصر یک سری مناطق خاص وجود دارد که منافع گوناگونی را شکل داده است.

ثبت شرکت در این راستا شرایط خاص خود را دارد. موضوع دیگر منطقه اقتصادی است که در بخش‌های شمال غربی مصر قرار دارد و نرخ ثابت 5 درصدی در زمینه مالیات در این بخش‌ها رویت می‌شود. وضعیت مالیات بر درآمد شرکت‌ها در لاین‌های 25 درصدی نیز مشخص شده است. زیر ساخت‌های استانداردی در این کشور زیر مجموعه‌های دقیقی را شکل می‌دهد. حداقل یک مدیر شرکت‌های ثبت شده در این کشور متعلق به دولت‌های خارجی است. این سری از شرکت‌ها نیاز به سهامدار ندارد.

برای ثبت شرکت در این کشور نیاز است که سرمایه و سود ارزیابی درستی داشته باشد. وضعیات مدیران در این کشور شانس زیادی برای اقامت دائمی در نظر می‌گیرد. ثبت شرکت در کشور مصر اصول خاصی دارد و افراد برای رسیدن به این مورد نیاز است که شرایط خاصی را بررسی کنید. در مصر اصول خاصی سرمایه‌گذاری به شکل حرفه‌ای دنبال می‌شود و انتشار سرمایه در این کشور شرایط مخصوص به خود را دارد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ ویزای مصر با مشاوران سهاطوس در ارتباط باشید.