Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ازدواج و تولد در انگلستان

اقامت و ویزای تولد در انگلستان 

اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد امکان پذیر می باشد. باید توجه داشته باشید قوانین مهاجرتی از طریق تولد به دو دسته تولد از طریق سیستم خاک و سیستم خون تقسیم بندی می شود. در حال حاضر 30 کشور در دنیا از طریق خاک به اطفال متولد شده در این کشور اقامت و تابعیت اعطا می کند. از دسته کشور های معروفی که به نوزادان متولد شده در این کشورها اقامت و تابعیت اعطا می کند آمریکا، کانادا، مکزیک و برزیل می باشد. متقاضیان توجه داشته باشند شما برای درخواست اقامت و تابعیت فرزند خود باید در این کشور اقامت بلند مدت داشته باشید. افرادی که از این روش اقدام به اخذ تابعیت می نمایند خودشان توانایی درخواست اقامت دائم انگلستان را ندارند و باید طبق قوانین درخواست اقامت دائم و تابعیت انگلیس داشته باشند. قوانین انگلستان از سیستم خون تابعیت می کند و تنها افرادی می توانند درخواست تابعیت و اقامت این کشور را دارند که از پدر و مادر انگلیسی متولد شده باشند و یا حداقل یکی از والدین آن ها تابعیت انگلیس را داشته باشند.

 اقامت و ویزای ازدواج در انگلستان 

یکی از راه های اقامت در انگلستان و اخذ اقامت و تابعیت انگلیس ازدواج با یکی از اتباع این کشور می باشد. متقاضیانی که قصد اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج  دارند می توانند با عبور از سن 16 سالگی در این کشور ازدواج نمایند. البته قابل توجه است افرادی که زیر 18 سال می باشد و درخواست ازدواج دارند باید با اجازه پدر و مادر خود این کار را انجام دهند. افرادی که درخواست ازدواج با تبعه انگلیسی را دارند باید درخواست خود را در مدت 28 روز در این مراکز ثبت ازدواج این کشور ثبت نمایند. توجه داشته باشید درخواست ازدواج تبعه اروپایی و تبعه کشور های دیگر متفاوت می باشد. متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت از طریق ازدواج را دارند اگر از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می نمایند باید دارای شرایط و مدارکی باشند. از دیگر شرایط اقامت در انگلیس از طریق ازدواج این می باشد که شما باید حداقل 2 سال با همسر خود زندگی مشترک داشته باشید.
می بایست اثبات نمایید تمکن مالی لازم جهت پوشش هزینه های زندگی را دارید. حداقل هزینه که متقاضیان باید آن را نشان دهند 18,600 پوند در سال می باشد. از دیگر مواردی که متقاضیان باید آن را نشان دهند مدرک زبان A1 انگلیسی می باشد. متقاضیانی که مدارک زیر را ارائه می دهند می توانند با پرداخت هزینه 47 پوندی درخواست ویزا نمایند. با توجه به شرایط اخذ اقامت انگلیس از طریق ازدواج، در ابتدا به شما یک اقامت 2 ساله نیم داده خواهد شد و بعد از آن این اقامت تمدید می شود. شما بعد از 5 سال توانایی درخواست اقامت دائم انگلستان را دارید.