ویزا و اقامت انگلیس

 

 

انگلیس جزو کشور هایی است که بهترین استاندارد های زندگی را دارد و از سیستم درمانی و بهداشتی مطلوبی برخوردار است.با سفر به انگلیس می توان با یک جامعه ی فرهنگی مختلف آشنا شد. برای سفر یا قامت در انگلیس در ابتدا باید اقدام به اخذ ویزای انگلیس نمایید. ویزای انگلیس دارای اعتبار بسیار بالایی است و افرادی که ویزای انگلیس را دارند، با داشتن ویزای انگلیس راحت تر می توانند برای ویزای کشور های دیگری مانند: ویزای کانادا و ویزای آمریکا اقدام کنند. انگلیس جزو یکی از کشور هایی است، که مقصد بسیاری از افراد چه برای گردشگری و چه برای زندگی و چهبرای اهداف دیگر مانند کار یا تحصیل می باشد. ویزای انگلیس با توجه به هدف افراد از سفر به انگلیس در انواع مختلفی صادر می شود که در ادامه به انواع مختلف ویزای انگلیس خواهیم پرداخت.

انواع ویزای انگلیس شامل موارد زیر است:

·         ویزای توریستی انگلیس

·         ویزای ازدواج انگلیس

·         ویزای سرمایه گذاری انگلیس

·         ویزای تحصیلی انگلیس

·         ویزای پزشکی انگلیس

لینک جزئیات بیشتر ویزا تحصیلی در انگلستان به زبان اصلی

لینک جزئیات بیشتر ویزا کاری در انگلستان به زبان اصلی

شرایط دریافت ویزای انگلیس

سفارت انگلستان از سال 2013 تا کنون، سخت گیری‌های زیادی را برای صدور ویزا برای اتباع ایرانی اعمال می‌کند. این سخت‌گیری‌ها طبعا شرایط دریافت ویزای انگلیس را بیش از پیش پیچیده کرده و متقاضیان را در پیچ و خم وقت سفارت و ارائه مدارک قرار داده است. .

مدارک مالی:

تمکن مالی متقاضیان ویزای انگلیس برای هر نفر باید مبلغی حدودا بین 2۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا 2۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان باشد. تمکن مالی ویزای انگلستان باید به پوند و یا دلار آمریکا صادر شود. گردش حساب ویزای انگلیس نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه آخر باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه فقط تعداد تراکنشات مد نظر می‌باشد. مدارک مالی متقاضی ویزای انگلیس با دقت کامل بررسی می‌شود! به طوری که حتی حقوق دریافتی و اجاره پرداختی شما در گردش حساب ارائه شده بررسی می‌شود.. ارائه دعوت‌نامه: دعوتنامه ویزای انگلیس حتما باید از سوی بستگان درجه یک، یک دوست و یا آشنا ارسال شود. در متن دعوتنامه ویزای انگلیس حتما باید مدت زمان اقامت، تاریخ ورود و خروج به انگلیس، نسبت شما با دعوت‌کننده و محل اقامت شما در انگلیس ذکر شود. تاریخچه سفری:در صورتی که دعوتنامه ندارید، تاریخچه سفری ملاک مهم‌تری است. ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا و ویزای کشورهای آسیایی یک تاریخچه سفری قدرتمند محسوب می‌شوند.

شرایط دریافت ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 • سند ملکی و مدارک شغلی قوی نقش بسیار مهمی در موفقیت درخواست خواهند داشت.
 • داشتن ویزاهای معتبری مانند کانادا، استرالیا، امریکا، شینگن و ژاپن در سوابق فرد، بسیار موثر است.
 • ارائه حداقل 150 میلیون تومان تمکن مالی در حساب کوتاه مدت
 • ترجیحا ویزای ریجکتی از کشورهای دیگر نداشته باشد.

اگرچه مورد آخر جرو الزامات شرایط دریافت ویزای انگلیس نیست اما فاکتوری است که افسر پرونده در نظر خواهد گرفت.

مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس

مدارک که متقاضی جهت اخذ ویزا به سفارت ارائه می‌دهد، یکی از تعیین کننده ترین عوامل در موفقیت درخواست ویزای انگلیس خواهد بود. هرگونه مغایرت و تناقض در مدارک ارائه شده به سادگی می‌تواند موجب ریجکت ویزای انگلیس شده و شاید تا چند سال به ممنوع الورودی بیانجامد.

 1. اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت ها) حتما یک صفحه ی کاملا خالی داشته باشد)
 2. یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت (این کار را به نیلگام بسپارید)
 3. 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 4. اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 5. اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 6. اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 7. اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 8. اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 9. اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه )گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …(
 10. رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 11. مدارک میزبان در انگلستان )دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …(
 12. اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین سپرده های بانکی و …
 13. اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و …
 14. اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 15. ترجمه رسمی )توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست.
 16. تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند.
 17. به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.

در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در سه کشور ایران، امارات و ترکیه (تهران، دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول) انجام می شود.  همچنین تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده و همانطور که اشاره شد می‌بایست بیشترین دقت و وسواس در تکمیل این فرم اعمال شود.
توجه داشته باشید که فرم درخواست آنلاین ویزای انگلیس برای هر فرد بصورت جداگانه پر می‌شود.
شما می‌توانید با تماس با کارشناسان اجرایی دپارتمان ویزا و وقت سفارت انگلیس، ضمن اخذ مشاوره برای درخواست ویزای انگلیس، تمامی مراحل درخواست ویزای خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید تا ضمن اطمینان از طی شدن درست و دقیق مراحل درخواست ویزای انگلیس، شانس خود برای دریافت این ویزا را به حداکثر برسانید.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته به طول می‌انجامد اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

سایر انواع ویزای انگلیس

ویزای انگلیس بسته به هدف از سفر به بریتانیا انواع مختلفی دارد و محدود به ویزای توریستی نمی‌شود. انواع دیگر ویزای انگلیس عبارتند از:

 • ویزای کار انگلیس یا UK work visas
 • ویزای عبور از انگلیس (ویزای ترانزیت انگلیس)

در صورتی که به منظور رفتن به یک کشور دیگر، قصد عبور از خاک انگلستان را داشته باشید، نیاز به اخذ ویزای عبور از انگلیس یا ویزای ترانزیت انگلستان خواهید داشت. برای گرفتن این ویزا باید اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای سفر به کشور مقصدتان را دارید و شما را در کشور مقصد پذیرش می‌کنند. تنها کاربری این ویزا عبور از خاک انگلستان به منظور رسیدن به یک کشور دیگر است.  چنانچه سفر شما هوایی باشد و فقط قصد تعویض هواپیما در فرودگاه‌های انگلیس را داشته باشید، می‌توانید ویزای ترانزیت عبور مستقیم هوایی (DATV) را درخواست دهید؛ ولی چنانچه احتیاج به مدت زمان بیشتری برای عبور از انگلیس نیاز دارید، می‌توانید درخواست ویزای توریستی ترانزیت انگلیس را بدهید. با این ویزا می‌توانید از کیوسک کنترل مرزی عبور کنید و به مدت حداکثر 48 ساعت در خاک انگلیس اقامت داشته باشید.

 • ویزای خانوادگی انگلیس یا UK Family Visas
 • ویزای دعوتنامه رسمی کاری انگلیس  Permitted Paid Engagement visa

لینک جزئیات بیشتر در ارتباط با ویزا خانوادگی انگلستان (به زبان اصلی )

لینک جزئیات بیشتر در ارتباط با ویزا اجازه کار انگلستان( به زبان اصلی )

 • ویزا  دعوتنامه رسمی کاری انگلیس  مخصوص افراد متخصص همچون اساتید دانشگاه، وکلای شرکت‌ها و متخصصین ورزشی است که به رسما توسط نهادهای انگلیسی به این کشور دعوت می‌شوند. فرد دارنده ویزای دعوتنامه رسمی کاری می‌تواند تا مدت اعتبار ویزای خود، در زمینه‌ای که از او دعوت به عمل آمده مشغول کار شود و به جز آن کار، اجازه انجام کار دیگر نخواهد داشت. 

تمامی اقسام دیگر ویزای انگلیس، هم‌چون ویزای ازدواج، ویزای پزشکی و یا ویزای سرمایه گذاری، زیرمجموعه یکی از انواع چهارگانه ویزای انگلیس می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با جزئیات اخذ ویزا انگستان به لینک ذیل مراجعه فرمایید.

لینک اطلاعات کلی اخذ ویزا انگلستان (به زبان اصلی )

لینک جزئیات بیشتر ویزای سرمایه گذاری انگلستان (به زبان اصلی )

ویزای انگلیس تضمینی؛ تضمین ویزای انگلستان چیست؟

واقعیت این است که هیچکس نمی‌تواند هیچ تضمینی برای اخذ ویزای انگلیس به شما بدهد. تنها تضمین اخذ ویزای انگلستان این است که شما با یک تاریخچه سفری قدرتمند (منظور از تاریخچه سفری قدرتمند ویزای شینگن، استرالیا، آمریکا و یا ویزای قدرتمند کشورهای آسیایی می‌باشد) و مدارک مالی خود اقدام کنید.

 

ریجکت ویزای انگلیس؛ چرا درخواست ویزای انگلستان رد می‌شود؟

رایج ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلستان، عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت می‌باشد. در صورتی که افسران ویزای انگلستان به مدارک مالی شما شک داشته باشند، شما با بند عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها ریجکت می‌شوید. تاریخچه سفری نامناسب و ارائه دعوتنامه نامعتبر نیز از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای انگلستان می‌باشند.

رفع ریجکت ویزای انگلیس؛ به ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم اعتراض کنیم؟

رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد. شما هر زمانی که مایل باشید می‌توانید با رفع کردن نواقص پرونده خود مجددا برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کنید. امکان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس وجود دارد و نحوه اعتراض به آن در انتهای برگه ریجکتی ذکر شده است. اما پیشنهاد می‌کنیم برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس اقدام نکنید. چرا اقدام مجدد برای دریافت ویزای انگلیس هزینه کمتری برای شما خواهد داشت!

سوالات متداول اخذ ویزای انگلستان

۱. ویزای توریستی انگلستان چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای توریستی انگلستان در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی صادر می‌شود. البته برای درخواست ویزای بلند مدت باید مدارک بیشتری ارائه کنید.

۲. امکان انگشت نگاری ویزای انگلیس در ایران وجود دارد؟

در حال حاظر بخش کنسولی سفارت انگلستان در ایران تعطیل می‌باشد. اما شما برای انگشت نگاری و دریافت ویزای انگلستان می‌توانید به دفتر کارگزاری VFS global در تهران مراجعه کنید.

۳. کدام یک از دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس بهتر می‌باشند؟

هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد. شما به هریک از این دفاتر که مراجعه کنید، در نهایت مدارک شما در دفتر ابوظبی بررسی خواهد شد.

۴. مدت زمان جواب دهی و صدور ویزای انگلیس چقدر است؟

به طور معمول جواب ویزای انگلیس در بازه زمانی ۲ تا ۳ هفته کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری صادر می‌شود و می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، جواب ویزای خود را زودتر از مدت زمان اعلام شده دریافت کنید.

۵. امکان پیگیری وضعیت صدور ویزای انگلیس وجود دارد؟

اگر از ترکیه برای ویزای انگلستان اقدام کرده باشید می‌توانید مراحل بررسی مدارک را بصورت آنلاین ببینید. اما این کار در ایران ممکن نیست. در ایران تنها از طریق ایمیل می‌توانید وضعیت صدور و یا عدم صدور ویزای خود را پیگیری کنید.

۶. رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای انگلستان چیست؟

از رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس می‌توانیم به عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ها، ارائه دعوتنامه نامعتبر و تاریخچه سفری نامناسب اشاره کنیم.

۷. آیا امکان رفع ریجکتی ویزای انگستان وجود دارد؟

رفع ریجکت ویزای انگلستان وجود ندارد و شما حتی ۱ ساعت پس از ریجکتی و به شرط رفع نواقص پرونده خود می‌توانید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.

۸. کدام یک از انواع ویزای انگلستان برای شما مناسب‌تر است؟

نوع ویزا به هدف شما از سفر به انگلستان بستگی دارد، ویزای انگلستان در انواع توریستی، تحصیلی، کاری، ترانزیت و سرمایه گذاری صادر می‌شود.

۹. مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای انگلیس کدامند؟

تمکن مالی، گردش حساب و ارائه دعوتنامه و یا تاریخچه سفری قدرتمند از شرایط اخذ ویزای انگلیس می‌باشد.

۱۰. چگونه درخواست ویزای انگلستان را به سفارت ارائه دهیم؟

فرم درخواست ویزای انگلیس به همراه پرداخت هزینه درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین و در سایت سفارت این کشور انجام می‌پذیرد.

مراحل اخذ ویزا انگلستان

پس از آنکه خود را دارای شرایط اخذ ویزای  انگلیس دانستید و مدارک ویزای توریستی انگلیس را فراهم آوردید، موقع اقدام است. در این قسمت قصد داریم مراحل کامل اخذ ویزا  انگلیس را به صورت گام به گام برای شما توضیح دهیم.

مرحله اول : درخواست و تشکیل پرونده

ابتدا باید وارد سایت وزارت خارجه انگلیس شوید و به منظور تشکیل پرونده ویزای توریستی اقدام نمایید. قبل از هر چیزی باید فرم ویزای توریستی انگیس را به صورت آنلاین تکمیل نمایید. در ادامه محتوای این فرم و اطلاعات خواسته شده در آن آورده شده است. این فرم به زبان انگلیسی است و باید به زبان انگلیسی تکمیل شود، همچنین مدت زمان کوتاه 25 دقیقه‌ای برای تکمیل تمام اقدامات درخواست ویزا در نظر گرفته شده است که شامل پرداخت هزینه درخواست ویزا به وسیله کارت‌های بین المللی نیز می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در صورت عدم تسلط در این موضوع حتما با شرکت سهاطوس 02188471412 و 02188471404تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما تمام مرحله درخواست ویزا و پرداخت هزینه آن را برای شما انجام خواهند داد.

فرم ویزاانگلستان

فرم درخواست ویزای انگلیس که به فرم «بازدید و اقامت کوتاه مدت (VAF1A) » نیز معروف است، شامل موارد زیر است :

اطلاعات مربوط به سفر

نوع ویزا

مدت اقامت

هدف اصلی بازدید

تاریخ ورود و خروج از انگلستان

اطلاعات شخصی

نام کامل متقاضی

جنسیت

وضعیت تاهل

تاریخ و محل تولد

ملیت

تابعیت کشور دیگر در صورت وجود

مشخصات پاسپورت شامل: شماره پاسپورت، تاریخ انقضا، تاریخ و محل صدور

نشانی محل سکونت

راه‌های ارتباطی مانند: آدرس ایمیل، شماره تلفن و تلفن همراه

اطلاعات نسبت های خانودگی

اطلاعات مربوط به خانواده مانند نام پدر / مادر / همسر، تاریخ و محل تولد و ملیت

در صورت وجود، جزئیات مربوط به همسر / فرزندان

اطلاعات استخدامی

جزئیات مالی و اشتغال

شغل کنونی، مدت زمان اشتغال و جزئیات شرکت

شغل و محل کار پیشین

جزئیات درآمد و اشتغال

جزئیات مخارج بازدید از انگلستان

تاریخچه سفر

جزئیات سفر‌ به کشورهای خارجی قبلی

در صورت داشتن سابقه سفر به انگلستان، ذکر کردن جزئیات سفر

در صورت وجود، ذکر سوء پیشینه در کشور خارجی

مرحله دوم : مدارک مورد نیاز را ضمیمه کنید

پس از تکمیل فرم درخواست ویزای انگلیس باید مدارکی مورد نیاز را  بر روی سایت آپلود نمایید.

 

مرحله سوم : پرداخت هزینه ها

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا و ضمیمه کردن مدارکتان نوبت به پرداخت هزینه درخواست ویزا می‌رسد. این هزینه‌ها غیر قابل برگشت هستند و در صورتی که درخواست شما به هر دلیلی مورد پذیرش قرار نگیرد، هیچ پولی به شما برگشت نخواهد شد. هزینه های درخواست ویزا باید به صورت پرداخت بین المللی پرداخت شوند و فقط در صورت پرداخت هزینه درخواست ویزای شما ثبت خواهد شد و پرونده شما در مسیر بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه مقاله انواع هزینه اخذ ویزای  انگلیس بیان شده است.

 

مرحله پنجم : دریافت وقت ملاقات از دفاتر VFS انگلیس

پس از آنکه موفق به ثبت درخواست ویزای خود شدید و هزینه آن را پرداخت نمودید، باید قرار ملاقاتی با یکی از دفاتر VFS انگلیس تنظیم کنید و برای ادامه روند اداری دریافت ویزای توریستی، به این دفاتر مراجعه نمایید.

هنگام مراجعه به این دفاتر باید یک پرینت از جوابیه ارائه شده توسط سایت وزارت خارجه انگلیس را به همراه مدارک هویتی و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به همراه داشته باشید. در این دفاتر ضمن دریافت و بررسی مدارک شما، اطلاعات بیومتریک شما ( شامل اثر انگشت و عکس شما ) نیز ثبت خواهد شد. بدون ثبت اطلاعات بیومتریک پرونده ویزای شما به جریان نخواهد افتاد.

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه چگونگی دریافت نوبت از دفاتر VFS انگلیس دارید، می‌توانید مقاله وقت سفارت انگلیس را بخوانید. دریافت نوبت از دفاتر VFS انگلیس اغلب به کندی صورت می‌پذیرد، در صورت نیاز به دریافت نوبت فوری از دفاتر VFS انگلستان می‌توانید با ما به شماره  02148406 (خط ویژه ) تماس بگیرید و کارشناسان موسسه حامی مهاجر با کم‌ترین هزینه می‌توانند از دفاتر VFS برای شما وقت ملاقات فوری بگیرند.

 

مرحله ششم : اعلام نتیجه

بعد از اتمام مراحل تشکیل پرونده فرآیند رسیدگی به پرونده و اعلام نتیجه آن حدود 3 هفته زمان خواهد برد. در صورتی که مدرکی از شما در نزد دفاتر VFS باقی مانده باشد، پس از طی مراحل اداری صدور ویزا به شما بازگشت خواهد شد. در صورتی که درخواست شما مورد پذیرش قرار نگیرد، درخواست ویزای شما اصطلاحا ریجکت خواهد شد. در صورت تمایل به دانستن دلایل ریجکتی ویزای انگلیس و نحوه رفع ریجکتی ویزای انگلستان ، می‌توانید مقاله رفع ریجکتی ویزای انگلیس را بخوانید.

 در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای انگلیس به وبسایت guide4visa مراجعه فرمایید.