اخذ لیسانس و نمایندگی از برندهای مطرح جهانی

با توجه به گسترده شدن ابعاد بازار تجارت و صادرات و واردات تجار، ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت‌های خارجی یا برندهای مطرح جهانی از اهمیت بخصوصی برخوردار شده است. 

روش اخذ نمایندگی شرکتهای خارجی در ایران

جهت اخذ نمایندگی شرکتهای خارجی نیاز به گذراندن مراحل مشخص شده و تهیه مدارک مربوطه می باشد. در اینجا اطلاعات لازم در زمینه ی اخذ نمایندگی شرکت های خارجی به عنوان راهنما شرح داده شده است. اولین گام جهت اخذ نمایندگی شرکت های خارجی مکاتبه و مذاکره با شخص حقوقی خارجی می باشد که باید به بهترین شکل انجام داده شود. مرحله دوم برای گرفتن نمایندگی شرکتهای خارجی دریافت تاییدیه از وزارت امور خارجه ایران می باشد و هم چنین این وزارت مسئول بررسی و تایید تمامی مدارک شخص حقوقی یا حقیقی خارجی از جمله آگهی تاسیس، روزنامه رسمی و اساسنامه ی آن که به زبان فارسی ترجمه شده است می باشد. اشخاص حقیقی یا حقوقی که تمایل به اخذ نمایندگی شرکت های خارجی دارند باید در زمینه کاری مشترک، دارای تخصص و سابقه کار بوده و هم چنین در مکاتبات خود شرایط مالی و توجیهات اقتصادی و سودآوری حاصل از دریافت نمایندگی شرکتهای خارجی را به طور کامل بیان نموده و به نتیجه برسانند.

  اگر بخواهیم به طور دقیق تر این موضوع را شرح دهیم ابتدا باید تفاوت بین شعبه خارجی و نمایندگی خارجی را مشخص سازیم، شعبه واحدی از یک شرکت می باشد که در منطقه دیگری فعالیت می نماید و خدماتی که ارائه  میدهد کاملا مطابق با خدمات و محصولات واحد اصلی است. دارای اختیارات محدود است و میزان استقلال آن توسط واحد اصلی تعیین می شود اما در مورد نمایندگی شرکتهای خارجی، شرایط متفاوت است برای مثال فاصله جفرافیایی بیشتر بوده و تمامی مسئولیت های نظارتی و حقوقی برعهده ی خود نمایندگی است و البته از لحاظ کاری بخشی از وظایف واحد اصلی به این واحد اختصاص داده می شود.

 اخذ و اعطاء نمایندگی های خارجی

همانطور که میدانید شرکت های بزرگ تولیدی برای فروش محصولات خود در سطح جهان از طریق گرفتن نماینده در آن کشورها اقدام می کنند. در همین راستا برندهای معتبر و اینترنشنال در اعطا نمایندگی به صورت انحصاری یا غیر انحصاری ویا فروش مستقیم از طریق فروشگاه های خود ضوابط و قوانین خاص خود را دنبال می کنند و در این راه مقید به اصول فرنچایز هستند.

خدمات ما به شما در زمینه اخذ نمایندگی های خارجی شامل:

1) اخذ انحصاری و غیر انحصاری محصول یا برند مورد درخواست شما از کمپانی مورد نظر خارجی

2) برند سازی محصول تولیدی شما و فرنچایز آن در سطح بین الملل

3) معرفی برند خارجی و اخذ شعبه فرنچایز یا نمایندگی خارجی با توجه به میزان سرمایه شما .

4) مشاور و کارگزار در کنترل کیفیت و عرضه شعبه های فرنچایز در سراسر دنیا

5) فرنچایز و یافتن نماینده برای برند شما در سطح دنیا

6) اخذ مجوز خط تولید تحت لیسانس از کمپانی خارجی مورد نظر شما

7) اخذ مجوز و توافق نامه انتقال تکنولوژی از کمپانی های خارجی

8) خرید و فروش امتیاز شرکت یا کارخانه شما

9) فروش و واگذاری نمایندگی های خارجی و داخلی

10) مورد نظر شما کارگزاری در تاسیس کارخانه از شروع تا خط تولید در کشور

به منظور کسب اطلاعات تکمیلی و آگاهی از شرایط و جزئیات چگونگی فرایند اخذ لیسانس و نمایندگی شرکت های خارجی با کارشناسان شرکت سهاطوس تماس حاصل فرمایید.