استاندارد BIS

BIS سازمان ملی استاندارد هند می باشد که تحت نظارت وزارت امور مصرف کنندگان ، مواد غذایی و توزیع عمومی دولت هند فعالیت می کند. قانون استانداردسازی توسط دفتر استانداردهای هندوستان در سال 1986 تصویت شده و در 23 دسامبر 1986 اجرا گردید.

 

اخذ استاندارد BIS برای تولیدکنندگان خارجی

تولید کنندگان خارجی  که قصد صادرات محصولات خود را به هند دارند ممکن است به مجوز صدور گواهینامه BIS نیاز داشته باشند. برای برخی از محصولات ، وزارتخانه ها و ادارات دولت هند داشتن گواهینامه BIS (استاندارد) اجباری می باشد.

 

 به همین منظور ، سازمان ملی استاندارد هند طرح صدور گواهینامه BIS محصولات خود را برای تولید کنندگان خارج از کشور در سال 2000 راه اندازی کرد ، که به آن طرح صدور گواهینامه سازندگان خارجیFMCS  گفته می شود. طبق مقررات این طرح ، تولید کنندگان خارجی می توانند برای محصولات خود از BIS گواهینامه اخذ کنند. تولید کننده خارجی باید یک نماینده رسمی که اقامت هند را دارد برای ارتباط با BIS تعیین کند. بسته به نوع محصول ، تولیدکننده باید یکی از دو علامت  استاندارد یا ISI را بر روی محصول خود چاپ کند.

 

علامت استاندارد برای انواع خاصی از کالاهای الکترونیکی و IT اجباری است ، در حالی که علامت ISI برای دسته بندی محصولات مانند سیمان ، محصولات الکتریکی خانگی ، محصولات غذایی ، مواد فولادی و غیره الزامی می باشد، علامت ISI برای گواهینامه BIS داوطلبانه نیز استفاده می شود.

 

شرکت سهاطوس با بیش از 25 سال سابقه در زمینه مشاوره صنعتی آمادگی خود را جهت اخذ گواهینامه BIS اعلام می دارد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در سهاطوس تماس حاصل فرمایید.