Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
گواهینامه فود کانتکت(FOOD CONTACT)

یکی از مهمترین موضوعات در صنعت تولید و بسته بندی مواد غذایی یافتن بهترین نمونه از مواد اولیه سالم می باشد که ظروف فود کانتکت (FOOD CONTACT) یا فود گرید به این منظور تولید می شوند.

در زنجیره تامین مواد غذایی تمام بخش های مرتبط از مراحل اولیه تولید تا بسته بندی مواد خوراکی به یک اندازه در فراهم نمودن مواد غذایی سالم مسئول هستند و هر کدام قوانین و ضوابط مختص به خود را اجرا میکنند. سازمان ها و تولید کنندگان می توانند با اجرای قوانین مربوط به فودکانتکت (FOOD CONTACT) سلامت و کیفیت محصولات این زنجیره را تامین کنند.

در صورتی که شما نیز جزء آن دسته از افراد هستید که در کسب و کار خود به نحوی با مواد غذایی سروکار دارید و به سلامت تولیدات  خود اهمیت می دهید حتما از اهمیت آن در سلامت و ایمنی مواد غذایی آگاهی دارید.

ظروف فود کانتکت (FOOD CONTACT) و یا فودگرید‌ اصطلاحی است که غالباً، برای ظروف مناسب در تولید مواد غذایی استفاده می شود که این مواد در صنعت تولیدات خوراکی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در واقع ظروف مواد اولیه را در تولید پوشش و بسته بندی مواد خوراکی و غیر خوراکی تشکیل می دهند که از لحاظ بهداشت و سلامت، منحصر به فرد می باشند. این مواد بهداشتی در تماس با مواد غذایی (FOOD CONTACT)هیچ نوع آلودگی را منتقل نمیکنند  و مهاجرت شیمیایی ندارند.

 

ظروف در تماس با مواد غذایی( فود کانتکت) به نحوی تعریف شده‌اند که در تماس با مواد غذایی برای مصرف انسان و هر موجود دیگری از مواد مضر به دور می باشند؛ که با استفاده از انواع آزمایش های استاندارد و به روز دنیا از نظر مقاومت و سلامت بررسی شده و سپس به بازار عرضه می‌شوند.