اقامت ترکیه

کشور ترکیه نیز همانند بسیاری از کشورهایی که درهای خود را به روی بخش مشخصی از اتباع خارجی گشوده اند، قوانینی را اعمال و حقوقی را برای آنها درنظر گرفته است که در راستای قوانین بین المللی و به موازات قوانین داخلی ترکیه می باشند.

 

یکی از مهمترین حقوقی که یک تبعه خارجی باید در ترکیه از آن برخوردار باشد، بی شک اجازه اقامت است. بطور کلی، فردی که تصمیم می گیرد قانونا در جایی اقامت داشته باشد، ابتدا باید از دولت محلی نسبت به اخذ اقامت در کشور موردنظر اقدام نماید. فردی که به واسطه داشتن اجازه اقامت در کشوری مانند ترکیه مقیم می شود، هر زمان که بخواهد می تواند بدون نیاز به اخذ ویزا، ورود و خروج کند؛ همچنین، بدون خروج از ترکیه و به شرط آن که شرایط لازم را کماکان داشته باشد، می تواند این اجازه را تمدید نماید.

 

اهمیت و مزایای دریافت پاسپورت ترکیه

هر کشور بنا بر سیاست ها و توانمندی های داخلی و نیز میزان گستردگی روابط بین الملل خود، امکانات و فرصت هایی را برای اتباع خود فراهم می آورد. ناگفته پیداست، هرچه کشور موردنظر از حیث مسائل: اقتصادی، تجاری، تعامل با سایر کشورها و …، در سطح بالایی قرار داشته باشد، نه تنها خودِ کشور و اتباعش از وجه خوبی در عرصه بین المللی برخوردار خواهند بود، بلکه پاسپورت آن نیز ارزش قابل توجهی پیدا می کند.

 

 

از این رو، در زیر به برخی از اصلی ترین ویژگی ها و مزایای پاسپورت کشور ترکیه اشاراتی می شود:

 

 • اخذ تابعیت کشور ترکیه
 • تسهیل در اخذ ویزای شینگن و امریکا
 • تجارت آزاد و به دور از تحریم
 • سفر به 113 کشور جهان بدون دریافت ویزا
 • امکان دریافت نام و نام خانوادگی ترک
 • بهره مندی از مزایا و حمایت های دولتی (برابر با سایر اتباع ترک)
 • تحصیل رایگان فرزندان (در مراکز دولتی)، و وجود مراکز آموزشی بین المللی
 • راه اندازی کسب و کار یا استخدام در مراکز دولتی
 • تجارت آزاد به دور از انواع تحریم های در سراسر جهان
 • حق برخورداری از مزایای تأمین اجتماعی و بیمه های دولتی

 

روش های اخذ اقامت پاسپورتی ترکیه (شهروندی)

 

با توجه به رابطه مستقیم واژه های «دریافت پاسپورت و اخذ شهروندی» در ادبیات سیاسی و قوانین مهاجرتی، می توان گفت این واژگان تقریبا دارای معنای یکسانی در این حوزه می باشند. در نتیجه، بهترین و ساده ترین راه برای دریافت شهروندی یا همان پاسپورت کشور ترکیه، از طریق خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار ممکن می باشد؛ با وجود این، شما با سپرده نیم میلیون دلاری در یکی از بانک های ترکیه یا راه اندازی کسب و کار و استخدام حداقل 50 تبعه ترک (با بیمه)، نیز می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید.

 

شرایط گرفتن اقامت پاسپورتی ترکیه

 

با توجه به ماده 11 قانون شهروندی در ترکیه (به شماره 5901)، اتباع خارجی برای دریافت پاسپورت ترکیه باید: طبق قانون ملی کشور خودشان و نیز اشخاص بدون ملیت به شرط بالغ بودن و داشتن توانایی تشخیص (طبق قانون مدنی شماره 4721 ترکیه)، حائز شرایط زیر باشند:

 • داشتن اقامتِ بدون وقفه به مدت 5 سال پیش از تاریخ مراجعه (در طول مدت اقامت خود، فرد می تواند حداکثر 6 ماه خارج از ترکیه حضور داشته باشد).
 • خرید اموال ملک در ترکیه، ایجاد کسب و کار، سرمایه گذاری، انتقال محل کار و تجارت به ترکیه، اشتغال در یک محل کار با مجوز مورد تائید، ازدواج با یک شهروند ترک، مراجعه به صورت خانوادگی، ادامه تحصیل در ترکیه، داشتن عضوی از خانواده (مادر، پدر، خواهر، برادر یا فرزند)، که پیش از این موفق به اخذ حق شهروندی از کشور ترکیه شده باشد.
 • داشتن رفتار مناسب با حس مسئولیت لازم جهت زندگی اجتماعی، جلب اعتماد از طرف اطرافیان، عدم داشتن سوء رفتار یا عادات مغایر ارزش های جامعه (عدم داشتن سوء پیشینه در کشور ترکیه).
 • توانایی صحبت کردن به زبان ترکی به میزانی که بتواند با زندگی اجتماعی سازگار شوند.
 • داشتن درآمد کافی برای تامین معاش خود و افراد تحت تکفلشان در ترکیه.
 • عدم وجود موردی مغایر با امنیت ملی و نظم عمومی.
 • عدم ابتلا به بیماری های واگیردار و لاعلاج.

 

نکات مهم و مرتبط درباره اخذ اقامت پاسپورتی ترکیه:

 

 • خرید خانه با سرمایه 250,000 دلاری و اخذ شهروندی کشور ترکیه، بر اساس قانونی که در تاریخ 2018/09/18 در بند 106 ماده 42 قانون تابعیت به شماره (590)، توسط رئیس جمهور حاضر (رجب طیب اردوغان)، تایید گردید، اتخاذ و در سپتامبر 2018، در روزنامه رسمی ترکیه به چاپ رسید؛ این قانون همچنان معتبر و قابل اجرا می باشد. خبر خوب اینکه، تمامی املاک ازجمله: زمین، هتل، مغازه، زمین کشاورزی، خانه و آپارتمان، شامل این قانون می شوند.
 • لازم به ذکر است، قانون اخذ شهروندی (دریافت اقامت پاسپورتی ترکیه)، با خرید ملک به ارزش 250,000 دلار، برای خانواده فرد خریدار نیز، اجرا می شود و وی می تواند به همراه خانواده اش (با فرزندان زیر 18 سال)، پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کند. نکته مهم اینجاست که آن دسته از اتباع خارجی که پیش از سپتامبر 2018، از ترکیه ملک خریداری کرده اند، مشمول این قانون نمی شوند؛ زیرا هدف آن جذب بیشتر ارز خارجی و تشویق برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه است.
 • اخذ اقامت پاسپورتی ترکیه از طریق خرید خانه به ارزش 250,000 دلار، به هیچ عنوان قسطی ممکن نمی باشد و صرفا بصورت نقدی بوده و کل مبلغ می بایست یکباره پرداخت شود. طی مدت زمان  2 الی 4 ماه پاسپورت ترکیه برای شما دریافت می شود.
 • با توجه به اینکه برخی خریداران ملک در ترکیه، پس از دریافت پاسپورت ترکیه (به روش های فوق)، تمایل به فروش ملک خریداری شده به دلایلی چون انجام معاملات ملکی، تعویض ملک و …، دارند، باید درنظر داشته باشند دولت ترکیه تا 3 سال پس از خرید اولین ملک از سوی آنها، اجازه این امر را نخواهد داد؛ اما پس از گذشت این 3 سال، منعی در این رابطه وجود نخواهد داشت.
 • مراحل و فرایندهای لازم برای دریافت اقامت پاسپورتی ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار، همچون سایر کشورها دارای فرایند و مراحل پیچیده ای است که ساده ترین روش، اقدام از طریق مجموعه ای کاردان و مجرب می باشد. اقدام انفرادی دارای ریسک بزرگی است که ممکن است عواقب آن، بعدها غیر قابل بازگشت باشد. بنابراین، در هنگام خرید خانه یا اخذ شهروندی (دریافت پاسپورت ترکیه)، یا حتی اخذ اقامت، سعی کنید پس از تحقیقات لازم، این کار را به شرکتی قابل اعتماد بسپارید.

 

شرکت سهاطوس به عنوان نماینده یکی از بزرگترین هلدینگ های خوش نام و با سابقه ترکیه در زمینه ساخت و ساز آمادگی خود را جهت ارائه خدمات مربوط به اخذ اقامت دائم و پاسپورت ترکیه برای متقاضیان محترم از طریق خرید واحدهای اقامتی آماده تحویل پروژه پاستل استانبول اعلام می دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروژه با شماره 00989120596568 تماس حاصل فرمایید و روی لینک زیر کلیک کنید.

 

پروژه پاستل استانبول